Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » I shpall 'luftė' Dafina Zeqirit, duke e fyer: 'Je e vogėl

I shpall 'luftė' Dafina Zeqirit, duke e fyer: 'Je e vogėl

Go down  Message [Page 1 of 1]


Pas ndarjes nga i dashuri kėngėtarja vazhdon me aktivitetet e saj nė karrierėn muzikore. Natėn e parė tė Vitit tė Ri ajo kėndoi nė njė restorant nė Kėrēovė kurse natėn e tretė ėshtė paraqitur nė Zvicėr nė njė disko sė bashku me disa kolegė tė tjerė.

Pikėrisht nė fundvit ajo ėshtė paraqitur me njė kėngė tė re pas shumė kritikave nė adresė tė saj pėr kėngė tė huazuara. Bėhet fjalė pėr njė paraqitje ekstravagante e cila tashmė e identifikon Gentėn. Nga fjalėt qė shkruhen nė internet dhe bazuar nė tekstin e kėngės, thuhet qė kjo kėngė i ėshtė dedikuar njė kėngėtareje tė estradės. Komente tė shumta nė forume tė ndryshme thonė qė kėnga i dedikohet pikėrisht Dafina Zeqirit, pasi pak kohė mė parė u pėrfol se me daljen nė skenė ajo ka rrezikuar shumė Genta Ismajlin dhe aranzhimet nėpėr koncerte. Kėnga titullohet “Game Over” dhe ka njė tekst shumė provokues sa nganjėherė tė bėn tė besosh se vėrtetė gjėra tė tilla ndodhin!

Kėngėtarja mė tutje nė kėngėn e saj kritikon edhe “klonimin” e kėngėtareve tė cilat dalin nė skenė gati ēdo ditė, ku disa prej tyre nuk kanė aspak sukses duke u paraqitur vetėm me nga njė kėngė, pėrkundėr Dafinės e cila tashmė nė Kosovė dhe nė shumė festival ka arritur suksese tė jashtėzakonshme. Nė anėn tjetėr disa tė tjerė komentojnė se kėnga i ėshtė kushtuar kėngėtares Adelina Berisha e cila kohė mė parė akuzonte Genta Ismajlin se i ka huazuar njė kėngė, ndėrkaq Genta pėr t’i treguar asaj se ėshtė akoma e vogėl nė karrierė, i ka kushtuar edhe kėtė kėngė. Por, kjo nuk ėshtė kėnga e vetme me tė cilėn Genta do tė paraqitet kėtė vit, pasi projektet e saj nuk mbarojnė me kaq. Nėn ritme latine dhe folk ajo ka performuar edhe njė kėngė tjetėr nė RTK me titull “Ti vetėm zebra plagos”, duke vallėzuar dhe duke treguar qė ajo ndihet shumė mirė pas ndarjes dhe kjo nuk e ka prekur aspak. Akoma nuk dihet nėse kėngėtarja do ketė kohė tė realizojė tė gjitha kėngėt me klipe pasi duhet shumė mund te financa pasi kėngėn “Game over” ajo do ta realizojė edhe me videoklip, pėr tė cilin do tė fillojė sė shpejti xhirimet.

Disa javė mė herėt treguam qė dueti me kėngėtarin turk akoma nuk ėshtė realizuar, por zėra pozitivė vijnė nga Turqia duke treguar se dueti tashmė ėshtė realizuar dhe pritet sė shpejti tė ketė hovin e promovimit nė shtetin turk. Bashkėpunimi me Cüneyt Ēakim do tė titullohet “Sexy” ashtu siē titullohet edhe albumi i fundit i kėngėtarit turk. Ndėrsa ne pėr lexuesit sė shpejti do tė bėjmė publike detajet e bashkėpunimit, ekskluzivisht nė “Panorama plus”.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum