Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » “Vuvuzela”, “Spillcam” dhe “Refudiate” fjalėt mė tė pėrdorur

“Vuvuzela”, “Spillcam” dhe “Refudiate” fjalėt mė tė pėrdorur

Go down  Message [Page 1 of 1]

simpatikja

avatar
PrinCesh
PrinCesh
“Vuvuzela”, “Spillcam” dhe “Refudiate” fjalėt mė tė pėrdorura mė 2010

Rrafsh para njė viti me siguri nuk e keni ditur se ēfarė do tė thotė “Spillcam” ose “vuvuzela”. Tash e dini, edhe pse vėmė bast se pėr kėtė tė fundit mė mirė tė mos kishit dėgjuar kurrė.

“Global Language Monitor” analizon trendėt e shfrytėzimit tė fjalėve, me theks tė veēantė nė anglishten globale, ndėrsa fjalėt e lartpėrmendura gjenden nė listėn e fjalėve tė pėrdorura mė sė shpeshti mė 2010.

Fjala “spillcam” u paraqit pas shfaqjes sė xhirimeve nė rrjedhjen e naftės nė Gjirin e Meksikės. “Vuvuzela” u bė e famshme, ose e urryer pas Kampionatit Botėrorė tė Futbollit, ndėrsa diku ėshtė pėrshkruar edhe si instrument pėr torturė nė ferr.

Fjalėt tjera pėrfshijnė “refudiate”, fjalėn e re tė cilėn e “farkėtoi” Sarah Palin, ndėrsa kjo fjalė paraqet bashkimin e fjalės “pėrgėnjeshtroj” dhe “mohoj”.

"Guido” dhe “Guidetta” u shpikėn nga shou televiziv i Jersey Shore, ndėrsa “snowmageddon” u shpik pas shtrėngatave rekorde tė borės nė SHBA, derisa fjala “Hu” (presidenti Hu Jintao nga Kina) sivjet ka qenė emėr i pėrmendur shpesh.

Monitor, me bazė nė Austin, listėn e fjalėve mė tė pėrdorura ka filluar ta pėrpiloj prej vitit 2000. Atėbotė nė krye tė listės ishin fjalėt si: “chad”, “dot.com” dhe “W” (George W. Bush), derisa ndėr fjalėt mė tė popullarizuara tė dekadės sė kaluar ishin edhe “Twitter”, “Obama” dhe “H1N1”.

View user profile
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum