Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Tė flasėsh me veten, qartėson mendimet

Tė flasėsh me veten, qartėson mendimet

Go down  Message [Page 1 of 1]

simpatikja

avatar
PrinCesh
PrinCesh
Tė flasėsh me veten nuk ėshtė aspak shenjė e paqėndrueshmėrisė mendore. Shpesh herė na ndodh tė shikojmė njerėz tė cilėt pėshpėrisin me vete, por kujdes, ata nuk janė tė cmendur pasi tė folurit me vete i bėn mirė njeriut...

Kjo mėnyrė ndihmon nė vetėkontrollin e njeriut, redukton sjelljet impulsive dhe zhvillon njė proces mė tė mirė pėr vendimmarrjen. Psikologė nga Universiteti i Torontos kanė arritur nė kėtė pėrfundim pas disa testeve vullnetare.

“Kuptuam se njerėzit reagojnė nė mėnyrė mė impulsive kur nuk mund tė pėrdorin zėrin e tyre tė brendshėm”, shprehet profesori Michael Inzlicht. Studimi kanadez thekson se ne i dėrgojmė shpesh herė mesazhe vetvetes, duke arritur tė arsyetojmė mė shumė.

View user profile
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum