Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » A mund tė parashikojė Facebooku rezultatet e zgjedhjeve?

A mund tė parashikojė Facebooku rezultatet e zgjedhjeve?

Go down  Message [Page 1 of 1]

simpatikja

avatar
PrinCesh
PrinCesh
E shtrirė pothuajse nė tė gjitha fushat, media sociale tashmė po zgjat duart edhe drejt politikės.
Deklarata e dhėnė nga Facebooku se "ne e kemi parashikuar kohė mė pare fituesin e zgjedhjeve tė SHBA", ka ndezur diskutime tė shumta nė Amerikė dhe nė botė. A ėshtė e mundur tė parashikohen rezultatet e zgjedhjeve duke parė popullaritetin e politikanėve nė Facebook?
Sipas deklaratave tė kompanisė Facebook, nė zgjedhjet e realizuara me 2 nėntor nė SHBA, 12 milionė njerėz kanė klikuar versionin "votova". Ky numėr pėrfshin pothuajse dyfishin e pjesėmarrjes nė votime tė zgjedhjeve tė vitit 2008.
Por mė e ēuditshmja ėshtė qėndrimi i prerė i Facebook-ut nė pėrcaktimin e fituesve tė zgjedhjeve nėpėrmjet popullaritetit tė tyre. Ndėrkohė qė nė zgjedhjet partiake 74 pėr qind e kandidatėve qė kishin pasur mė shumė fansa nė Facebook kishin kaluar rivalėt e tyre, nė senat arritėn tė hyjnė 81 pėr qind e kandidatėve qė kishin mė shumė fansa.
Duke kėrkuar njė pėrputhje tė drejtė nė mes simpatisė ndaj kandidatėve me popullaritetin e tyre, Facebooku nė kėtė mėnyrė hapi njė diskutim tė ri. Po a ndikon numri i fansave tė politikanėve nė Facebook nė votėn e zgjedhėsve? Pėrgjigjen e kėsaj pyetjeje do e tregojė koha vetė

View user profile
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum