Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Muhammed, emri mė popullor nė Angli

Muhammed, emri mė popullor nė Angli

Go down  Message [Page 1 of 1]

simpatikja

avatar
PrinCesh
PrinCesh
Londėr - Instituti Kombėtar i Statistikės nė Angli bėri tė ditur se duke analizuar shkrimet e ndryshme, emri mė popullor pėr djem nė Angli rezulton tė jetė emri “Muhammed”.


Sipas studimit tė kryer nga Instituti Kombėtar i Statistikės, 6255 foshnja kanė marrė emrin “Muhammed” vitin e kaluar nė Angli. Emri mė popullor dhe mė i pėrdorur pėr djemtė zė vendin e 16-tė si “Mohammed”, vendin e 36-tė si “Muhammed” dhe vendin e 62-tė si “Mohammad”.

Nėse mblidhen tė gjithė emrat me ndryshimet e vogla nė shkrim, emri “Muhammed” zė vendin e pare nė listė duke kaluar dhe emrin mė tė pėrdorur “Oliver”.

Studimi thotė se pas 14 vitesh vendin e emrit "Jack" e ka zėnė emri “Oliver”, dhe kėshtu emrat mė popullor pėr djem janė si mė poshtė: Oliver, Jack, Harry, Alfie, Joshua, Thomas, Charlie, William, James, Daniel.

Ndėrsa emrat mė popullorė pėr vajza janė: Olivia, Ruby, Chloe, Emily, Sophie, Jessica, Grace, Lily, Amelia, Evie.

View user profile
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum