Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mir๋ se erdh๋t n๋ mesin ton๋ .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » 50 Zbulimet Me te Rendesishme Boterore

50 Zbulimet Me te Rendesishme Boterore

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1. 80000 vjete para lindjes se krishtit (Zjarri)
2. 687 vjete para lindjes se krishtit (Monedha)
3. 4000 vjete para lindjes se krishtit (Shkrimi)
4. 1050 vjete para lindjes se krishtit (Alfabeti – ne Greqi)
5. 600 vjete para lindjes se krishtit (elektriciteti – ne Greqi)
6. 1000 (Xhami zmadhues – ne Arabi)
7. 1000 (Baruti – ne Kine)
8. 1300 (Piruni – ne Angli)
9. 1492 (Kakao – ne Amerike)
10. 1495 (Uiski – ne Skoci)
11. 1500 (Operacioni – ne Zvicer)
12. 1500 (Ore xhepi – ne Gjermani)
13. 1534 (Patatja – ne Peru)
14. 1543 (Sistemi diellor – ne Poloni)
15. 1590 (Mikroskopi – ne Holande)
16. 1608 (Teleskopi – ne Holande)
17. 1609 (Gazeta – ne Gjermani)
18. 1620 (Nendetsja – ne Holande)
19. 1642 (Makina llogaritese – ne France)
20. 1709 (Piano – ne Itali)
21. 1808 (Makine shkrimi -ne Itali)
22. 1811 (Konserva -ne Angli)
23. 1822 (Fotografia – ne France)
24. 1824 (Alfabeti i te verberve – ne France)
25. 1830 (Makina qepese – ne France)
26. 1836 (Pistoleta – ne SHBA)
27. 1839 (Bicikleta -ne Skoci)
28. 1844 (Telegrafi – ne SHBA)
29. 1866 (Ligjet e trashegimise)
30. 1867 (Dinamiti – ne Suedi)
31. 1876 (Telefoni – ne SHBA)
32. 1878 (Mikrofoni – ne SHBA)
33. 1885 (Motocikleta – ne Gjermani)
34. 1893 (Aspirina – ne Gjermani)
35. 1895 (Kinemaja – ne France)
36. 1895 (Rrezet X – ne Gjermani)
37. 1896 (Radio – nGA Popof Markoni)
38. 1896 (Radioenergjia – ne France)
39. 1903 (Fluturim i aeroplanit – ne SHBA)
40. 1908 (Fshesa elektike – nga Spangler)
41. 1920 (Ore dore)
42. 1921 (iNSULINI – nga Bading Best, Kanada)
43. 1927 (Pencilini – nga Fleming, Skoci)
44. 1930 (Lavatrice)
45. 1938 (Antibiotike – nga Florej Cein, Skoci)
46. 1938 (Fotokopje – ne SHBA)
47. 1940 (Televizor me ngjyra – nga Goldmark, SHBA)
48. 1940 (Radar – ne Angli)
49. 1940 (Magnetofon)
50. 1945 (Bombe atomike – ne SHBA)


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni an๋tar๋t tjer๋ * Shikoni temat para se t๋ hapni nj๋ t๋ re, mos hapni tema t๋ dyfishta * P๋rmbaju temave * JO Politik๋ apo OFENDIME n๋ k๋t๋ forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

No Comment.

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum