Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Skoci, njė dele shitet mė shtrejntė se njė Ferrari

Skoci, njė dele shitet mė shtrejntė se njė Ferrari

Go down  Message [Page 1 of 1]

Quhet “Deveronvale Perfection” (Perfeksioni i Devrionvales) dhe tashmė ka thyer rekordin e deles mė tė shtrenjtė nė botė.Ėshtė tetė muajsh dhe nė ankandin e Lanark, nė Skoci, u shit pėr 231 mijė paund. Dashi i racės do tė shėrbejė kryesisht pėr riprodhim. Nė kėtė mėnyrė, pronari i tij i ri, Jimmy Douglas, njė fermer i zonės, thotė se shpejt do tė fitojė mė shumė nga sa investoi pėr dashin . Motivi i njė shifre tė tillė astronomike ishte para sė gjithash konstrukti solid i deles, gjė qė e gjejmė tė theksuar nė gjedhėt angleze.

Duke fėrkuar duart, ish-pronari i saj i vjetėr, Graham Morrison, duke dalė nga mjediset e ankandit, tha: “Nuk do ta kisha besuar ndonjėherė se do tė kishte arritur kėtė ēmim tė pabesueshėm shitjeje”.

Delja qė deri dje mburrej me titullin e “mė tė shtrenjtės nė botė” ka vdekur kohėt e fundit nė Britani. Dashi me emrin “Tophill Joe” jo vetėm qė ishte shumė i shtrenjtė, por dhe shumė fertil: ai nė total ka gjeneruar mė shumė se 1000 qengja, si nė mėnyra natyrale, edhe laboratorike , vlera e tė cilėve e marrė sė bashku arrinte nė 1 milion euro. “Tophill Joe” ishte blerė rreth gjashtė vjet mė parė nė njė konferencė agrare pėr shumėn 150 000 eurove.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum