Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » “Google Street View” aplikohet nė Gjermani

“Google Street View” aplikohet nė Gjermani

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 “Google Street View” aplikohet nė Gjermani on Sun Nov 21, 2010 12:07 am

Me transmetimin tre dimensional tė rrugėve, edhe pas kritikave tė ashpra me mendimin se ndėrhyn nė jetėn private tė banorėve, “Google Street View” ka filluar tė pėrdoret nė Gjermani.
Nė aplikimin ku pasqyrohen pjesėrisht pamjet e 20 qyteteve, fillimisht janė pasqyruar pamjet tre dimensionale tė fshatit Oberstaufen tė qytetit Bavjera.

Nė fshat u organizuan festime pėr fillimin e aplikimit. Komuna Obsterhauf kishte kėrkuar nė muajin Gusht bashkėpunimin e Google-it duke menduar se fillimi i njė aplikimi tė tillė do tė ndikojė nė zgjerimin dhe zhvillimin e turizmit nė fshat.

Para se tė fillonte ky proces 244 mijė pronarė banesash nga 20 qytete tė ndryshme kishin aplikuar pėr pasqyrimin e vendit nė internet. Nė Gjermani ka pasur diskutime tė ndezura pasi ėshtė bėrė e ditur fillimi i projektit, dhe specialistėt kishin parashikuar se rreth 1 milion banesa do tė kėrkonin shndėrrimin e tyre tėrėsor.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum