Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport »  Barcelona fiton me rezultatin 0-8

Barcelona fiton me rezultatin 0-8

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Barcelona fiton me rezultatin 0-8 on Sun Nov 21, 2010 12:20 am

Barcelona ka djegur, copėtuar, shkatėrruar, demoluar, dėrrmuar dhe deklasuar skuadrėn pa kurrfarė klasi Almerian dhe atė me rezultat tė jashtėzakonshėm prej 8-0.
Ashtu siē ishte pritur ashtu dhe ndodhi! Almeria nuk shkaktoi kurrfarė problemi pėr Barcelonėn, e cila arriti qė tė barazonte rekordin pėr fitoren mė tė lartė si mysafir tė mbajtur nga vet ajo, i cili daton nga viti 1959 me demolimin e Las Palmas.

Listėn e gjatė tė realizatorėve e hap kush tjetėr pos futbollistit mė tė mirė nė botė, Lionel Messi, i cili hapi manifestimin e golave nė Estadio de los Juegos Mediterraneos (17’). Vetėm dy minuta mė vonė Andres Iniesta e pėrfundoi ndeshjen kur realizoi pėr 2-0.

Almerias nė kėto momente iu desh vetėm njė autgol i Santiago Acasietes (27’), pėr tė predispozuar disfatėn e lartė. Pedro (35’) dhe pėrsėri Messi (37’) e detyruan Barcelonėn tė shkojė nė pushim pranė rezultatit 5-0.

Me tė filluar pjesa e dytė nė lojė inkuadrohet Bojan Krkic, i cili i uritur pėr t’u dėshmuar shėnoi dy gola. Fillimisht nė minutėn e 62-tė pėr 6-0. Vetėm pesė minuta mė vonė Lionel Messi (67’) shėnoi golin e tretė personal nė kėtė takim pėr tė tejkaluar kėshtu Cristiano Ronaldon nė listėn e golashėnuesve mė tė mirė.

Rezultatin pėrfundimtar 8-0 pėr Barcelonėn e vuri Bojan Krkic (73’), me golin e tij tė dytė nė kėtė demolim.

Me kėtė fitore Barcelona hyn nė top formė dhe mė shumė se kurrė e pėrgatitur nė ‘el Classicon’ e 29 nėntorit, i cili zhvillohet nė Camp Nou. Barcelona momentalisht ėshtė lidere nė La Liga me 31 pikė, por lideri i deritanishėm Real Madrid ėshtė duke e zhvilluar ndeshjen ndaj Athletic Bilbaos


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum