Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mir se erdht n mesin ton .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Muzike » The best of Youtube » video iluzion

video iluzion

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 video iluzion on Tue Mar 30, 2010 5:26 pm

View user profile http://www.forumijone.net

2 I ngrire ne Akull per rreth 60 ore. on Tue Mar 30, 2010 5:27 pm
Ne Nentor te vitit 2009 David Blaine performoi trikun e quajtur I ngrire ne kohe i cili ishte transmetuar ne nje Televizion special.
Blaine qendroi i ngrire ne nje bllok masiv i mbushur me akull.
Ai qendroi gjithesej 63 ore,42 minuta dhe 15 sekonda.
Akulli ishte i teri transparent ne menyre qe kalimtaret e rruges ta shihnin.
Davidid kjo gje i kushtoi pasi aj kaloi nje muaj pa ecur nga pasojat e shkaktuara nga ky trik.

View user profile http://www.forumijone.netDavid Koperfild mundohet te qendroje ne nje tornado e cila kap nxehtesine 2000 grade ne me pak se 1 sekond.

View user profile http://www.forumijone.net

4 Zhdukja e Statuse se Lirise on Tue Mar 30, 2010 5:30 pm


David Koperfild.
Kesaj rradhe eshte zhdukja e statuse se lirise.
Ai ne audience prej shum njerez zhduk Statune e Lirise duke i magjepsur te gjith spektatoret.
Ne kete trik bente pjese edhe nje helikopter i cili qendronte mbi Statune e Lirise per te vertetuar iluzionin e tij.

View user profile http://www.forumijone.net

5 Heqja e dhembit te nje femre te zakonshme on Tue Mar 30, 2010 5:31 pm


Trik nga David Blaine i cili heq dhembin e mesem te nje femre te rastesishme.
Pas heqjes se dhembit femra frikesohet shum por natyrisht qe Davidi ja kthen perseri dhembin ne vendin ku e kishte dhe ate e ben per shum pak sekonda.

View user profile http://www.forumijone.net

6 I varrosur i gjalle on Tue Mar 30, 2010 5:32 pm


Magjistari Christ Angel kishte duart e lidhura e me pas edhe u vendose ne arkivol i cili ishte ne fellesi prej 1.8 metra.

View user profile http://www.forumijone.net

7 Kapje e dyfisht e plumbit on Tue Mar 30, 2010 5:32 pm

View user profile http://www.forumijone.net

Sponsored content


Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum