Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Facebook prish martesat

Facebook prish martesat

Go down  Message [Page 1 of 1]


Rrjeti i popullarizuar pėr shoqėrim online, i cili ka mbi 250 milionė pėrdorues nė mbarė botėn, mund tė jetė i rrezikshėm pėr stabilitetin e lidhjeve tė dashurisė, kanė treguar hulumtimet e njė grupi tė shkencėtarėve nga universiteti nė Guelph tė Kanadasė.

Shkencėtarėt kanė ardhur deri tek ky rezultat pasi qė kanė analizuar sjelljen e 308 studentėve nė mes moshave 17 e 24 vjeē, nė mesin e tė cilėve kanė qenė 231 tė reja dhe 77 tė rinj, tė cilėt kanė pasur profilet e tyre nė rrjetin Facebook.


Nė fillim tė hulumtimit 50.5 pėr qind e pjesėmarrėsve kanė qenė nė lidhje serioze, njė e treta nuk kanė qenė nė lidhje, derisa 8.3 kanė pasur lidhje me njė apo mė shumė partnerė.

Megjithatė, hulumtimi ka dėshmuar se koha e kaluar nė pėrcjelljen e “aktiviteteve” tė partnerėve nė kėtė faqe shton xhelozinė dhe dyshimin, si dhe pjesėmarrėset nė hulumtim, tė cilat kanė kaluar mė shumė kohė nė kėtė pėrcjellje, kanė qenė mė xheloze sesa meshkujt.

Pra, nėse keni profil tė hapur nė kėtė rrjet, keni parasysh kėnd do ta shtoni nė listėn e miqve, ēfarė fotografive do tė publikoni, e mė sė shumti kushtoni vėmendje hapėsirės qė ka tė bėj me statusin tuaj: nė lidhje, i/e lirė, i/e martuar…

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum