Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Murgesha Shaolin tėrheq 6 makina

Murgesha Shaolin tėrheq 6 makina

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njė grua e cila ka mėsuar nga gjyshi i saj Kung Fu qė nė moshėn 3-vjeēare, ka tėrhequr gjashtė makina tė cilat peshonin mė shumė se nėntė ton sė bashku.
Murgesha Shaolin, Zhang Tingting, turpėroi nė kėtė mėnyrė burrat tė cilėt kishin tentuar mė parė dhe nuk kishin arritur tė tėrhiqnin njė peshė tė tillė.
Ajo tha: “Mendoj se gjyshit tim do t’i pėlqente tė mėsonte njė djalė, por prindėrit e mi i dhanė vetėm njė vajzė.”

“Por, kur e pa se sa e fortė qė isha, gjyshi ishte krenar”, vazhdoi ajo.

Tingting e tregoi forcėn e saj nė publik, nė tempullin Tanzhe, nė Pekin.

Ajo shtoi: “Nuk kisha tėrhequr mė parė makina nė kėtė mėnyrė dhe tani jam pak e lodhur.”

Tingting u fut nė manastir nė vitin 1989 si nxėnėse, ndėrsa sot mban titullin “Mjeshtėr” nė Kung Fu.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum