Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Fėmija gjashtė vjeēar mė intelegjent se Ajnshtajni

Fėmija gjashtė vjeēar mė intelegjent se Ajnshtajni

Go down  Message [Page 1 of 1]Djaloshi Pranav Veera ka koeficient tė intelegjences IQ 176, qė do tė thotė se mė tė lartė se tė Albert Ajnshtajnit, pėr tė cilin thuhet se koeficienti I tij ka qene IQ 160.

Amerikani me prejardhje nga India, 6- vjeēari Pranav Veera, ka koeficient tė intelegjences prej IQ 176, qė ėshtė me e lartė edhe se e Albert Ajnshtajnit pėr tė cilin besohet se intelegjenca e tij ka qenė IQ 160 . Pranav Viera ka dėshirė tė behet astronaut, kurse pėr tė thuan se nė shkollė para orėve dridhet nga emocionet se dicka tė re do tė mėsojė gjatė mėsimit.

Mėsuesja e tij nė shkollėn fillore nė qytetin Milford thotė “ Ai ėshtė njė fėmijė fantastik. Din shumė gjėra pėr moshėn qė ka. Kur mėsojm leksion tė ri, ai me tė vėrtetė dridhet nga dėshira”.

Pranav, mund nė mėnyrė kronologjike ti numėroje emrat e gjithė presidentėve tė Amerikės, sa kohė u duhet planetėve nė rrugėn e tyre reth Diellit dhe shume punė tė tjera. Prindėritė kėtė e kanė hetuar nė moshėn 4 vjeēare duke menduar se si mund tė jetė ai aq intelegjent dhe me pastaj e kanė dėrgur ne testim pėr matjen e intelegjencės, ku rezultatet kanė qenė shumė tė jashtėzakonshmė pėr tė gjithė.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum