Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Transparenca e ekranit tė vė nė dijeni pėr karikimin.

Transparenca e ekranit tė vė nė dijeni pėr karikimin.

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njė koncept vėrtet shumė fantastik nga dizenjuesit Cho Sinhyung dhe Jeon Jungjae. Quhet Koncepti i Jetės sė Dytė pėr Celularė (Second Life Mobile Phone Concept). Ideja, siē e dini, ėshtė se njerėzit shpesh herė harrojnė tė karikojnė aparatet e tyre celulare…kohėzgjatja e baterisė nuk ėshtė e pėrhershme. Shpesh herė, ndodh qė tė shkretat bateri mbarojnė nė mes tė bisedave mė tė rėndėsishme. Kėshtu qė, kėta djem kanė njė ofertė pėr tė zgjidhur problemin.

[You must be registered and logged in to see this image.]


[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ky celular kėtu ka tė integruar njė ekran tė dyfishtė. Ndersa keni majftueshėm bateri nė celular dhe jeni duke e pėrdorur atė nė modalitet aktiv, atehere ekrani AMOLED ndizet. Pėrndryshe, kur jeni nė modalitetin standby ekrani E-ink do tė aktivizohet. Nė modalitetin E-ink celulari pėrdor shumė pak energji dhe shkalla e transparencės sė ekranit tregon se sa bateri ka mbetur. Sa mė transparent tė jetė ekrani, aq mė pak bateri ka mbetur. Pėr aq kohė sa i kushtoni vėmendje celularit tuaj dhe transparenca ėshtė e dukshme, ju nuk do tė lejoni qė celulari juaj tė venitet me aq lehtėsi.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum