Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Arabia Saudite bllokon Facebook-un

Arabia Saudite bllokon Facebook-un

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njė zyrtarė pranė autoritetit tė komunikimit tė Arabisė Saudite ka thėnė se Facebook ėshtė bllokuar pėr shkak se ueb faqja e popullarizuar e rrjetit social nuk ėshtė nė nivel me vlerat konservative tė mbretėrisė.
Ai theksoi se Autoriteti i Komunikimit tė Arabisė Saudite dhe Komisioni pėr Teknologji Informative kanė dhėnė urdhėr pėr bllokimin e ueb faqes gjatė ditės sė diel dhe nė tė ėshtė shfaqur njė mesazh qė tregon njė gabim nė rast se pėrdoruesit dėshirojnė tė qasen nė tė.

Sipas tij pėrmbajtja e Facebook ka “tejkaluar kufirin” me moralet konservative tė mbretėrisė, por se bllokimi i faqes ėshtė njė ēėshtje e pėrkohshme. Zyrtari ėshtė shprehur nė kushte anonimiteti pėr Associated Press pėr shkak se ai nuk ėshtė i autorizuar tė flas para medies.

Gjithashtu mė herėt gjatė kėtij viti Pakistani dhe Bangladeshi, kanė vendosur gjithashtu bllokada tė pėrkohshme ndaj rrjetit social Facebook.

/pcworld.al


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum