Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Muzike » Bota e Yjeve » Perkthime kengesh ne shqip

Perkthime kengesh ne shqip

Go to page : Previous  1, 2

Go down  Message [Page 2 of 2]

26 Re: Perkthime kengesh ne shqip on Tue Nov 23, 2010 11:08 am

Love me tender (ELVIS PRESLEY)

Me duaj butesisht


Me duaj butesisht,
Me duaj embelsisht,
Mos me lejo kurre qe te ik.
Kuptim jetes sime i ke dhene ti,
Dhe une te dua pa kufi.
Me duaj butesisht,
Me duaj embelsisht,
Te gjitha endrrat jane plot.
Per te dashuren me dashuri
Qe gjithmone do te jesh ti.
Me duaj butesisht,
Me duaj pa fund,
Beme ne zemren tende vend,
Se ciles i perkas,
Prej nga nuk do t'levize kurrkund.
Me duaj butesisht,
Me duaj e dashur,
Dhe thuame qe vetem imja je.
Per vete mbetem yti kurdohere,
Deri ne fund,ne te gjitha heret.
(Me ne fund endrrat e mia te verteta
do te behen
E dashur une kete e di
Atehere lumturia do te te ndjeke ty
Ngado qe te shkosh ti.)


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

27 Re: Perkthime kengesh ne shqip on Tue Nov 23, 2010 11:09 am

Nje trendafil blu!!


Nje trendafil blu mbi lekuren tende
Me kujton Londren snob dhe bionde me nje fije marrezie.
Thone per ty...mesa duket je dakort
qe ftohesh shpejt sesa pjesa tjeter dhe nuk lidhesh kurre.
Por sikur te ishe imja une do te lidhja,
me nje lidhese ne zemer qe te te dhembi kur largohesh.
Une ne lekure do ta shkruaja,
qe me pelqen qe je ashtu se je,
me tatuazhin me ate trendafilin blu,
qe eshte kurajoja jote dhe nje burim me shume.
Te tregoj per veten,per ate po kujt i behet vone,por duhet te shkonte keshtu
Dhe nuk e ve re fare cdo te thote te dua,
dhe qe eshte hapur me shume trendafili ne gjoksin tend.

Nje trendafil blu qe nuk hiqet me,
i embel dhe pak pervers sic eshte pak e ndryshueshme fantazia jote,
nje trendafil blu si ska te tjere,
por nje gje e rralle jam une sot qe ta kerkoje ty.

Une ne lekuren time do ta shkruaja,
dashuria ne makine,jo nuk ka magji,
nje trendafil blu si nuk ka te tjere,
nje tatuazh qe shkon ku shkon ti,
ne det apo ku te mundet mjafton qe te arratiset.
Dhe flas per ate per ty,por kujt i behet vone
por po keshtu duhet te shkonte.
Dhe nuk e kisha vene re qe te kisha thene te dua,
kur hapet mbi gjoksin tend trendafili blu.

Po te ishe e imja do te lidhja..por nje lidhese ne zemer nuk je.
Ne det apo ku ishe ti me cpon trendafili yt blu,
e embel dhe pak perverse eshte fantazia jote.
Por nje trendafil blu ne lekuren time
po e ve re tani hap pas hapi
qe nuk iken me kurreeeee.........


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

28 Re: Perkthime kengesh ne shqip on Tue Nov 23, 2010 11:10 am

Aerosmith--> I Don't Want To Miss A Thing (Nuk dua te humb asgje)

Mund te rri zgjuar vetem per te degjuar frymemarrjen tende
Te shoh buzeqeshjen tende kur fle
Kur je larg dhe enderron
Mund ta kaloj jeten ne kete nenshtrim te embel
Mund te humb ne kete moment, pergjithmone
Cdo moment te kaluar me ty e ruaj si thesar

Nuk dua ti mbyll syte
Nuk dua te fle
Sepse do te humbja e dashur
Dhe nuk dua te humb asgje.
Sepse edhe kur enderroj me ty
Enderrat me te bukura qe shoh
Perseri do te humb e dashur
Dhe nuk dua te humb asgje

Shtrire afer teje duke ndjere zemren tende qe rreh
Dhe pyes veten cfare po enderron
Pyes veten nese jam une ai qe po shikon
Me pas te puth syte dhe falenderoj Zotin qe jemi bashke
Dua te rri me ty
Ne kete moment gjithmone dhe pergjithmone

Nuk dua ti mbyll syte
Nuk dua te fle
Sepse do te humbja e dashur
Dhe nuk dua te humb asgje.
Sepse edhe kur enderroj me ty
Enderrat me te bukura qe shoh
Perseri do te humb e dashur
Dhe nuk dua te humb asgje

Nuk dua te humb asnje buzeqeshje
Nuk dua te humb asnje puthje
Mire, dua te jem me ty
Ketu me ty, si tani
Dua te te mbaj afer
Te ndjej zemren time kaq afer me tenden
Dhe te rri ketu ne kete moment
Per gjithe kohen qe me ka mbetur.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

29 Re: Perkthime kengesh ne shqip on Tue Nov 23, 2010 11:10 am

Pa ate,Gigi D'Alessio

Pa ate

Koha duket sikur po zvarritet duke kaluar me ngadale se zakonisht

Pa ate

Te dashuroj nje tjeter me duket vertete dicka e pakuptimte

Cfare jete e kote

Pa ate

Ta mendoj mire jam kthyer ne nje djall varfer

E nese shihem ne pasqyre gjate nje momenti me duket vetja me i vjeter

Kush e di nese do cmendem

Mund dhe te hidhesh nga ballkoni

Te godasesh me shqelm me fort porten

Por s’ndjen te njejten dhimbje

Ate shije vdekjeje ne zemer nese ti s’jeKu je

Pjese e mallkuar ylli,duke rene me ke goditur zemren.E di?

Ku je

Pa ty ne jeten time ndoshta te tjerat do mjaftonin

Qe te mbijetoja

Ku je

Sikur te kishe qene nje mirazh flluska e dashurise do kishte shperthyer ne nje

moment e pastaj

Pa ate

Do me dhuronte ne kreveterit e atyre qe ne ate moment me deshirojne

Mund te jetoja keshtu


Pa ate

Kam filluar te shoh dashurine si dicka cinike

Indiferenca eshte rroba qe vesh cdo nate

Gati kam deshire te shuaj flaken e fundit ne shpirt

Por nese do e beja do nevrikosej Zoti

Temperatura ime vazhdon te rritet

Sa dhimbje ndjej ne zemer

Kam frike nuk dua te vdes

Jam vetem nje frikacak dashurie qe jeton nga ti

Ku je…


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

30 Re: Perkthime kengesh ne shqip on Tue Nov 23, 2010 11:11 am

Do te duhej deti ...( Ci vorrebbe il mare - MARCO MASINI)

Do tė duhej deti qė pėrkėdhel kėmbėt
Ndėrkohė qe ecėn drejt njė pike qė zhduket nė horizont
Do tė duhej deti mbi kete ēimento
Do tė duhej dielli me arin dhe argjendin e tij
Dhe pėr kėtė dashuri, bir i njė dite vere
Do tė duhej kripa pėr tė shėruar plagėt

Buzėqeshje tė bardha midis buzėve rozė
duke numėruar yje kur qielli prehet

Do tė duhej deti pėr t'u fundosur
tani qė po mė lė si njė pako pėr botėn

Do tė duhej deti me furtunat e tij
Qė tė godasė akoma fort tek dritaret e tua
Do tė duhej deti nė jetėn tone
qė tė linte jashte si petale luleje gishtat e tu
Kėshtu qė dashurinė tėnde mund ta merja e ta ruaja
por pėr kėtė tė betohem qė do tė duhej deti

Do tė duhej njė det ku tė mbyteshe
si ato historitė e ēuditshme tė delfinėve
qė shkojnė breg pėr tė vdekur pranė njėri-tjetrit
dhe nuk i dihet pse
siē do tė doja tė bėja dhe unė me ty e dashura ime

Do tė duhej deti pėr t'u fundosur
tani qė po mė lė si njė pako pėr botėn
Do tė duhej deti me furtunat e tij
Qė tė godasė akoma fort tek dritaret e tua
Do tė duhej deti aty ku nuk ka dashuri
deti
nė kėtė bote qė duhet rindėrtuar nga e para
Do tė duhej deti
Do tė duhej deti
Do tė duhej deti
Do tė duhej deti


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Sponsored content


Back to top  Message [Page 2 of 2]

Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum