Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Muzike » Bota e Yjeve » Dafina dhe Zanfina, miqėsi e vėrtetė apo interes?

Dafina dhe Zanfina, miqėsi e vėrtetė apo interes?

Go down  Message [Page 1 of 1]

Ndėkohė qė nė ambientet artistike shqiptare arrin tė perceptosh lehtė xhelozitė dhe intrigat qė ky profesion mbart, dy kėngėtaret e gjeneratės sė re nė Kosovė, Zanfina Ismaili dhe Dafina Zeqiri, flasin hapur pėr shoqėrinė e tyre. Pėrveē qė janė parė nėpėr xhirimet televizive tė pėrqafuara njėra me tjetrėn, tė dyja shoqėrohen shumė edhe nė jetėn e pėrditshme. Ato theksojnė se miqėsia mes tyre nuk ėshtė nga interesi, si disa kolege tė tjera, tė cilat realizojnė njė duet dhe pastaj nuk duan ta shohin mė njėra-tjetrėn. Po ēfarė mė saktėsisht i lidh Dafinėn dhe Zanfinėn? Mos vallė konkurenca ka bėrė qė tė dyja tė deklarohen si mikesha? Sa do tė zgjasė kjo miqėsi, pritet tė shihet!!! “Panorama plus” ju sjell versionin e shkruar tė bisedės qė ėshtė realizuar me kėto dy kėngėtare gjatė njė fundjave nė Prishtinė.

MIQĖSIA FILLOi GJATĖ
KĖTIJ VITI
“Nganjėherė dalim shumė shpesh, por ndodh qė mos tė shihemi pėr njė kohė tė gjatė, pėr shkak tė punėve”, kėshtu shprehet nė fillim Dafina Zeqiri, nė njė prononcim lidhur me miqėsinė e saj me Zanfina Ismailin. “Jemi bashkuar ashtu spontanisht prej xhirimeve nėpėr televizione, na ka pėlqyer shumė miqėsia dhe muhabeti”, ndėrsa nė anėn tjetėr rrėfehet Zanfina duke treguar se miqėsia mes saj dhe Dafinės ka filluar nė fillim tė kėtij viti. “Miqėsia mė saktė ka filluar kėtė vit, diku nga janari, pak pas xhirimeve tė Vitit tė Ri dhe kemi filluar tė shoqėrohemi qė nga hera e parė kur kemi dalė pėr kafe. Ka qenė sikur njihemi me vite e jo ashtu strikt si kolege, ku ke frikė tė flasėsh se mė pas bisedat dalin nė gazetė. Ka raste kur brenda njė jave shihemi 3-4 herė dhe e gjitha pavarėsisht nga obligimet qė kam unė dhe Dafina. Unė jam ndėr njerėzit e parė qė i dėgjoj kėngėt e saj dhe ajo tė miat, por nuk do tė thotė se tema jonė kryesore ėshtė estrada”, tregon Zanfina Ismaili.

[You must be registered and logged in to see this image.]

MBĖSHTESIN NJĖRA TJETRĖN NĖ KARRIERĖ
Ndėrkohė, kur flet pėr shoqėrinė me Zanfinėn, Dafina tregon se muzika nuk ėshtė e vetmja gjė pėr tė cilėn flasin. “Bisedojmė dhe pėr shopping, kryesisht pėr gjėra femėrore ose kur nuk na ka pėlqyer ndonjė xhirim, sepse jo vetėm unė, por gjithė kėngėtarėt kanė nevojė pėr kritika, ndihmė ose mbėshtetje. Bisedojmė dhe pėr intervistat dhe obligimet, kam mbėshtetje shumė tė madhe nga ajo, ndihmojmė shumė njėra tjetrėn, pastaj japim mendimin pėr kėngėt e reja akoma tė papublikuara. Nė ēdo profesion vihet pėrpara interesi, por tek na dyja nuk ėshtė kjo gjė sepse ne si kėngėtare nuk kemi planifikuar asnjė duet, flas pėr momentin dhe interesin si kolege e kemi lėnė anash”, pohon Dafina.

SĖ SHPEJTI ME PROJEKTE
TĖ REJA qė tė dyja
Zanfina dhe Dafina kėtė muaj ishin shumė tė pranishme nė media, pėr shkak tė eventeve tė ndryshme qė janė mbajtur nė Kosovė dhe qė tė dy kėngėtaret janė shoqėruar gati nė ēdo vend. Ishin nė spektaklin “Unė jam topmodel” pastaj nė festivalin “Polifest” si mysafire speciale, shfaqeshin tė buzėqeshura kudo ndėrsa nė anėn tjetėr shikoheshin me njė sy dyshues nga kėngėtaret e tjera. Dy kėngėtaret e reja dhe shumė energjike, sė shpejti pritet tė publikojnė kėngėt e reja me rastin e festave tė fundvitit. Kėngėt do tė jenė ritmike nė stilin e tyre, ndėrkohė Dafina ka vendosur qė kėsaj kėnge t’i bashkangjisė edhe njė videoklip pėr tė cilin ka mbaruar dhe xhirimet e tij. Zanfina nga ana tjetėr nuk dihet nėse kėngės do t’i realizojė klip apo do tė dalė vetėm nė versionin audio tė cilėn do e promovojė nėpėr televizionet nė Kosovė me rastin e festave tė fundvitit.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum