Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Diskutime » Thenie » Mendime te arta per heshtjen

Mendime te arta per heshtjen

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Mendime te arta per heshtjen Empty Mendime te arta per heshtjen on Fri Nov 26, 2010 12:59 pm

Paaftesia per te heshtur paraqet nje nga deshtimet me te medha te njerezimit.
Walter Bagehot (1826 - 1877) Ekonomist dhe kritik anglez

eshte shume me fisnike t'i shmangesh situatave te pakendshme permes heshtjes sesa t'i tejkalosh ato permes grindjes.
Francis Beaumont (1584 - 1616) Dramaturg anglez

Heshtja eshte nje nga argumentet me te veshtira per t'u pergenjeshtruar.
Josh Billings (1815 - 1885) Humorist dhe ligjerues amerikan

Ekzistojne momente kur heshtja jehon me fuqishem se cdo gje tjeter.
Leroy Brownlow (1914 - 2002) Krijues, publicist dhe shkrimtar amerikan

Heshtja eshte elementi me ane te te cilit gjerat e mrekullueshme e formesojne vetveten!
Thomas Carlyle (1795 - 1881) Filozof dhe shkrimtar skocez

Nese nuk thoni asgje, atehere nuk do t'ju lusin ti perseritni fjalet tuaja edhe njehere.
Calvin Coolidge (1872 - 1933) Presidenti i tridhjete i Shteteve te Bashkuara te Amerikes

Nuk eshte mire te heshtim nese jemi te mencur, por nese nuk jemi aq te mencur, atehere me mire eshte te heshtim.
Charles Caleb Colton (1780 - 1832) Sportist dhe shkrimtar anglez

Heshtja eshte nena e se vertetes.
Benjamin Disraeli (1804 - 1881) Burreshtetas dhe kryeminister anglez

Mos e prekni flautin gjersa daullet degjohen verdalle; kur budallenjte flasin, te mencurit duhet te heshtin.
Johann Gottfried Von Herder (1744 - 1803) Kritik dhe poet gjerman


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

2Mendime te arta per heshtjen Empty Re: Mendime te arta per heshtjen on Fri Nov 26, 2010 12:59 pm

Fjalet mund te thumbojne jashtezakonisht shume, por vetem heshtja mund te ta thyeje zemren.
Phyllis McGinley (1905 – 1978); Poeteshe dhe shkrimtare amerikane

Une personalisht preferoj: te lexoj, te degjoj muzike dhe te hesht.
Dame Edith Sitwell (1887 – 1964); Poeteshe angleze

Ai kishte sulme te kohepaskohshme te heshtjes te cilat e benin bashkebisedimin me te jashtezakonisht te kendshem.
Sydney Smith (1771 – 1845); Shkrimtar dhe klerik anglez


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum