Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Ibra tregon mėnyrat si i shėnon golat

Ibra tregon mėnyrat si i shėnon golat

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Ibra tregon mėnyrat si i shėnon golat on Sat Nov 27, 2010 6:08 pm

Milani pas disa viteve renditet nė kreun e Serie A dhe njė javė para fundit ka siguruar fazėn e dytė tė Ligės sė Kampioneve. Para se gjithash pėr tė gjitha kėto mė meritorė ėshtė Zlatan Ibrahimoviē. Edhe pse skuadra nuk luan mirė, fintat e suedezit janė tė mjaftueshme pėr fitore. Pėr magazinėn FourFourTwo Ibra ėshtė munduar tė tregojė gjashtė arsyet se si arrihet tė bėhen tė lumtur tifozėt.

1. Sulmuesi qė nuk di ta ruajė topin, s’ėshtė sulmues i mirė

Duke e shfrytėzuar forcėn nė shpatulla, gjunjė dhe duar, e ruaj topin. Kjo ėshtė shumė me rėndėsi pasi lojtarėve tė tjerė iu pamundėsoj qė tė mė bashkėngjiten nė sulm. Nė atė moment unė e vlerėsoj situatėn dhe do t’ia jap topin atij qė ėshtė nė pozitė mė tė mirė. Sulmuesi duhet tė dijė sit a ruaj topin, pėrndryshe nuk ėshtė sulmues.

2. Duhet tė gjejė vend nė fushė qė ta pranojė topin

Ndonjėherė di qė tė afrohet edhe afėr mesfushės qė vetėm ta pranoj topin, ndėrsa ndonjėherė me qėllim largohem nga loja qė t’i largoj sa mė shumė mbrojtėsit nga pozitat e tyre. Me rėndėsi ėshtė tė sakrifikosh pėr skuadrėn.

3. Sulmuesi i mirė ēdoherė vepron para mbrojtėsit

Hapi i parė ėshtė shumė i rėndėsishėm. Nėse e hidhni para mbrojtėsit jeni nė pėrparėsi tė madhe. Unė nė atė segment edhe nuk jam shumė i mirė, ndėrsa David Trezeguet thuajse e ka perfeksionuar kėtė metodė. Ka njė instinkt tė jashtėzakonshėm se ku do tė vijė topi dhe si duhet tė veprohet mė tutje.

4. Loja pa top ėshtė e barabartė me lojėn me top

Shpeshherė shoh se si futbollistėt qėndrojnė nė terren edhe pse unė e kam topin. Kėshtu qė nė momentin kur tė marr topin unė e di se kush ku gjendet. Dhe sakte e di se si do tė shkojė loja pastaj.

5. Psikikisht pėrgatiteni pėr lojtarėt “e paedukuar”

Duke pasur parasysh se fizikisht jam mjaft i fuqishėm, iu shėrbej tė gjithėve tė mė shtyjnė. Tentojnė tė mė ndalin me forcė dhe ndonjėherė ėshtė e pamundur kėtė ta ndalosh. Kėshtu qė ėshtė mjaft me rėndėsi qė sulmuesi tė pėrgatitet psiqikisht pėr tė gjitha kėto.

6. Mė fyejnė, por duhet tė duroj

Gjithēka qė mė thonė nė fushė se jam njė “cigan”, jam ky e ai...Por duhet tė kuptoni se kjo ėshtė pjesė e taktikės sė tyre se si juve tė iu largojnė nga baraspesha dhe t’iu provokojnė. Profesionisti i vėrtetė siē jam unė nuk guxon tė bie pre e kėtyre provokimeve.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum