Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Ronaldo: “El Classico”, ndeshje si gjithė tė tjerat

Ronaldo: “El Classico”, ndeshje si gjithė tė tjerat

Go down  Message [Page 1 of 1]

Ylli portugez i Realit tenton tė ulė rėndėsinė e pėrballjes me Barcelonėn nė “Kamp Nou”, por thekson se skuadra e tij do tė bėjė tė pamundurėn pėr tė dalė me tri pikė. Nė pritje tė sfidės gjigante, madrilenėt mbajnė kreun e La Ligės me njė pikė avantazh ndaj rivalėve tė pėrjetshėm. Skuadra e Mourinjos nuk njeh humbje nė tė gjitha aktivitetet nė kėtė sezon dhe Ronaldo ėshtė plot besim se kjo seri pozitive do tė mbetet e paprekur edhe pas duelit tė sė hėnės mbrėma ndaj skuadrės katalanase.

“Edhe pse ėshtė njė ndeshje e rėndėsishme pėr tė dyja skuadrat, mbetet thjesht njė ndeshje tjetėr nė kalendarin e kampionatit”, citohet tė ketė thėnė portugezi nė faqen zyrtare tė klubit nė internet. “Kemi njė pikė mė tepėr se ata dhe do tė jetė njė ndeshje e vėshtirė. Por kam besim se do tė marrim njė rezultat pozitiv. Nuk ėshtė njė finale, pasi ka ende shumė ndeshje pėr t’u luajtur”.

Megjithatė, 25-vjeēari ėshtė i vetėdijshėm pėr forcėn e kundėrshtarit, sidomos nė “Kamp Nou”. “Janė ekip i vėshtirė pėr t’u mposhtur – theksoi ai -. Kanė pak a shumė tė njėjtin grup gjatė viteve tė fundit dhe nė shtėpi janė gati tė pathyeshėm. Kanė dėshmuar se do tė jenė rivalėt kryesorė nė luftėn pėr titull, por ne kemi punuar fort dhe po luajmė mirė. Po kalojmė moment pozitiv, qė shpresoj tė vijojė edhe nė ndeshjen ndaj Barcelonės”.

Talenti iberik vuri nė dukje ndryshimet nė mėnyrėn e lojės mes dy ekipeve: “Jemi shumė tė ndryshėm e njėherėsh shumė tė ngjashėm. Tė dy jemi nė gjendje pėr tė fituar kampionatin, por luajmė futboll nė mėnyrė tė ndryshme. Ne synojmė t’i afrohemi zonės kundėrshtare me shpejtėsi dhe t’i mbyllim ndeshjet sa mė parė tė jetė e mundur. Kemi identitetin tonė, nuk kopjojmė askėnd dhe do tė vijojmė kėshtu. Kjo do tė na japė rezultate”.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum