Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Si mund ta largosh lemzėn?

Si mund ta largosh lemzėn?

Go down  Message [Page 1 of 1]

Lemza mund tė paraqitet si reaksion nė ngrėnie tė shpejtė, konsumim tė lėngjeve tė ftohta dhe ushqimeve djegėse, mirėpo mund tė paraqitet edhe si pasojė e shqetėsimit apo stresit. Pėr ta evituar atė, ekspertėt sugjerojnė qė tė pimė njė gotė ujė ose tė hamė njė lugė sheqer.


Lemza shpesh di tė jetė diēka e bezdisshme, sidomos kur shfaqet nė situata tė palakueshme. Pėr ta evituar atė, ekspertėt sugjerojnė qė tė pimė njė gotė ujė ose tė hamė njė lugė sheqer. Njėkohėsisht edhe faktori psikologjik luan rol tė rėndėsishėm.
Nėse hiqet mendja dhe mendohet nė diēka tjetėr, lemza do tė jetė diēka e harruar. Ndalesa e frymėmarrjes, pirja e ujit tė ftohtė me gllėnjka tė vogla, vendosja nė qafė e njė cope akulli, vendosja e njė borse akulli nė bark, gudulisja e hundės pėr tė provokuar njė
teshtimė, marrja e frymės thellė, duke ndjekur njė ritėm tė rregullt, janė disa nga mėnyrat e ndalimit tė lemzės.
Lemza mund tė zėrė edhe njė fėmijė tė porsalindur dhe mund tė ndalohet duke e marrė nė
krah, i mbėshtet kokėn nė shpatull dhe i bie lehtė nė kurriz, nė mėnyrė qė t’ia nxjerrsh ajrin qė ndoshta i ka dilatuar stomakun ose ezofagun.
Njė mėnyrė tjetėr ėshtė edhe frymėmarrja dhe nxjerrja nė njė qese letre. Nė kėtė mėnyrė rritet sasia e CO2 nė organizėm. Por, mjekėt kryesisht rek

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum