Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Celuliti? Kujdesuni pėr veten

Celuliti? Kujdesuni pėr veten

Go down  Message [Page 1 of 1]

simpatikja

avatar
PrinCesh
PrinCesh
Cilat janė shkaqet e krijimit tė celulilit, problemit kryesor estetik tė shumė femrave anembanė botės? Formimi i kėsaj mase qė i shėmton kėmbėt, krahėt, barkun, varet nga dieta, stili i jetesės.


Ushqimi jonė i pėrditshėm, toksinat dhe yndyrnat e tepėrta shkaktojnė probleme thellė nė lėkurė. Indi lidhor trashet dhe forcohet duke dhėnė njė efekt fryrės.

Nuk ka rėndėsi nėse je e dobėt apo e shėndoshė, celuliti krijohet edhe te femrat me peshė tė rregullt trupore.

Ja disa nga faktorėt e krijimit tė celulitit: Trashegimia, marrja e pamjaftueshme e ujit, dieta e gabuar, pirja e duhanit, tensioni dhe stresi, marrja e mjekimit, mungesa e ushqimeve dhe stili sedentar i jeteses.

Ndaj ju kėshillojmė qė tė kujdeseni pėr mėnyrėn e tė ushqyerit, konsumoni shumė fruta dhe zarzavate, reduktoni mishin e kuq, ėmbėlsirat dhe tė skuqurat, pini shumė ujė, si dhe kryeni aktivitet tė pėrditshėm fizik.

View user profile
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum