Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mir se erdht n mesin ton .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Ja molekula q rinon

Ja molekula q rinon

Go down  Message [Page 1 of 1]

simpatikja

avatar
PrinCesh
PrinCesh
Tani sht e mundur q t cosh akrepat prapa dhe t rinosh trupin, si edhe disa prej organeve t goditur nga smundjet.Kshtu thuhet n nj studim t kryer te minjt q plaken shpejt pr shkak t nj defekti gjenetik. Duke riaktivizuar nj enzim t rndsishme, kafsht rinohen n total, organet q ishin n faz degradimi marrin jet. Rezultati impresionues vjen nga nj studim i ekipit t Ronald DePinho del Dana-Farber, n Cancer Institute n Boston.

Enzima q kryen t kt proces rinimi t pilotuar, sht Telomerasi, riparuese e ekstremitetit t kromozomeve (telomeri).

View user profile
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum