Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Me optimizėm kundėr sėmundjeve

Me optimizėm kundėr sėmundjeve

Go down  Message [Page 1 of 1]

Shkencėtarėt kanė gjetur fakte tė cilat tregojnė se qėndrimi pozitiv ndihmon nė mbrojtjen nga kanceri i gjirit.Hulumtimi ka treguar se optimizmi mund tė luajė njė rol mbrojtės nė luftėn kundėr sėmundjeve, ndėrkaq pėrvojat jetėsore tė pakėndshme dhe depresive, p.sh. humbja e prindėrve ose ndarja, mund ta rritin rrezikun pėr shfaqjen e kancerit tė gjirit te femrat.

Shkencėtarėt izraelitė tė cilėt e kanė realizuar studimin pohojnė se ndjenja e lumturisė dhe optimizmit mund tė luajė rol tė rėndėsishėm nė mbrojtjen nga kanceri, pėrderisa depresioni mund tė konsiderohet si faktor rreziku pėr zhvillimin e sėmundjes.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum