Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Ja dhe pronarja e diellit

Ja dhe pronarja e diellit

Go down  Message [Page 1 of 1]

Nje Spanjolle e mprehte nga Galicia nje dite vendosi te behet pronare e diellit dhe ate menjehre dhe e arriti.


Shkoi tek noteri lokal dhe u regjistrua si pronare e diellit,tani te gjithe duhet te paguajme Anheles Duran (49) argumenton se dielli ėshtė zyrtarisht i saj dhe ajo ka dokumente per ta provuar kete argument.Ajo e ka regjistruar diellin ne emrin e saj ne nje noteri lokale, menjeher pasi e kishte lexuar ne nje reviste amerikane se nje amerikan eshte bere pronar i henes dhe i disa yjeve.

Sipas rregullave ndėrkombėtare, asnjė shtet nuk duhet tė merret si pronar i trupave qiellor, por ne te nuk eshte pėrmendur per individė.

“Nuk ka truket kėtu.Unė nuk jam budalla, unė e di ligjin. Ēdokush mund ta kishte bere kete, por une e mendova e para, “thotė Duran Dokument qė ka tė Duran shkruan se ajo ėshtė tani me pronare i diellit, yllit G2 , tė vendosura nė mes tė sistemit diellor, me njė distancė mesatare prej Tokės rreth 149.600.000 km. Duran tani te gjithe vendeve do tju coje fature per perdorimin e drites.

Gjysma e fondit do ti jepet qeverise spanjolle, 40% do tė caktohen pėr fonde, institucionet kėrkimore dhe organizatat humanitare. Pjesa e mbetur prej 10% do tė mbajė pėr vete. Problemi i vetem qendron se akoma nuk ka kuptim se si do ti beje njerezit per ta paguar driten e diellit ,vjen pyetja por kur ka mjegull i kthen parate:)


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum