Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Muzike » Bota e Yjeve » Zajmina: Njeriu i zemres mund te mos jete VIP

Zajmina: Njeriu i zemres mund te mos jete VIP

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Zajmina: Njeriu i zemres mund te mos jete VIP on Wed Dec 01, 2010 11:39 am

Nė kėngėt e saj ka sfidė, ku tė sfiduarit janė gjithmonė meshkujt. Por tashmė me njė trofe perfomace nga festivali “Kėnga Magjike”, Zajmina Vasjari ndihet e lumtur. Ėshtė nė ditėt e saj mė tė mira, ndėrsa po pėrjeton njė histori dashurie, tė cilėn preferon ta mbajė ende pėr vete. Nė kėtė intervistė ajo tregon pėr sekretin e elegancės, preferencat qė ka pėr meshkujt dhe tė ardhmen e saj, qė do ia kushtojė vetėm arkitekturės.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Zajmina, ke fituar ēmimin “Perfomanca mė e mirė” nė “Kėnga Magjike” me njė krijim me titull “Njė me gjashtė”. Je e kėnaqur me ēmimin dhe sa kohė t’u desh pėr tė pėrgatitur perfomancėn?
Jam shumė e lumtur me ēmimin, pasi nė fund tė fundit unė pėr atė ēmim isha pėrgatitur mė shumė dhe mė duket sikur mora atė qė meritoja. Pėr performancėn kisha dy muaj qė kujdesesha dhe ushtrohesha me grupin e baletit, qė gjej rastin t’i falenderoj tė gjithė, e nė veēanti koreografen time, Anna Lika.
Kėtė vit gjithė sikleti i kėngėtareve ishte tė votonin hapur pėr kolegėt e tyre. Ti si u ndjeve dhe a tė shėrbeu pėr tė njohur miqtė e vėrtetė?
Unė e mora me shumė kėnaqėsi fillimisht kėtė lloj votimi, pasi do votoja lirshėm dhe do e merrja vesh sesi mė kishin votuar kolegėt. Por fatkeqėsisht gjithmonė ka njerėz qė tė prishin humorin nė fund dhe aq mė keq kur kėta njerėz hiqen si miqtė e tu. Megjithatė, nuk jam marrė me asnjė pasi nė natėn finale doja vetėm tė shijoja ēmimin. Miqtė mė tė mirė pėr mua dhe qė mė kanė qėndruar pranė gjatė spektaklit “Kėnga Magjike” janė Rozana dhe Dani, Noizy, Ēiljeta dhe Ronela Hajati.
U kushton shumė rėndėsi numrave tė baletit nė skenė, duke u identifikuar si kėngėtarja qė sjell perfomanca tė veēanta. Ndjek kurse kėrcimi dhe si e mban trupin nė formė, pasi je ndėr tė paktat kėngėtare qė ruan elegancėn?
Jo, nuk marr leksione danci, por e kam nė gjak kėrcimin dhe nuk e imagjinoj dot jo vetėm skenėn apo klipet por as jetėn pa kėrcim. Pėrsa i pėrket trupit, bėj vetėm palestėr rregullisht prej vitesh.
Gjatė intervistės nė backstage nga Ardit Gjebrea, ti pohove se nė fakt nė jetėn tėnde, tė shtatė ditėt i kalon me njė person qė tė bėn tė lumtur. Mund tė na thush mė shumė pėr tė dashurin?
No comment.
Nė stilin tėnd identifikohesh me kėngė me tė cilat sfidon meshkujt. Nė jetėn reale ti je femra qė u tregon vendin atyre qė tė mėrzisin apo je tipi i duruar?
Pėrmbajtja e kėngėve ėshtė nė varėsi tė ideve tė kompozitorit dhe tekst-shkruesit, pasi jo gjithmonė kėngėtari e ka pėrjetuar atė qė kėndon. Por duke qenė se ne kėndojmė pėr publikun. Unė pėrpiqem tė gjej tema qė prekin shumicėn e audiencės. Se tė ishte pėr mua si Zajminė do bėja gjithmonė kėngė romantike.
Pas “Kėnga Magjike”, cila ėshtė axhenda jote? Ke marrė ftesa pėr koncerte dhe a ke bėrė plan tė realizosh ndonjė klip nė prag tė festave?
Kėtė javė unė u jam rikthyer koncerteve pas njė shkėputjeje pėr “Kėnga Magjike” dhe studimeve nė universitet. Duke qenė se turi i koncerteve pėrfundon nė janar, pas festave besoj se do punoj pėr njė videoklip.
Kėngėtarėt i lidh mė shumė puna me artistėt, po rrallė krijojnė lidhje me ta. Ti ēfare preferencash ke pėr njeriun e jetės?
Nuk ka lidhje pėr mua nėse ėshtė i njohur apo anonim, mjafton qė tė mė plotėsojė mua.
Pėrsa i pėrket look-ut, pas rikthimit tek e zeza duket se ndihesh mė mirė me kėtė ngjyrė flokėsh. Ke menduar tė bėsh njė ndryshim tjetėr drastik?
Po ėshtė e vėrtetė. Ndjehem shumė mirė, madje shpeshherė mė duket sikur kurrė nuk kam qenė bionde, nuk besoj se do ndryshoj pėr momentin por nė tė ardhmen nuk i dihet.
Nėse do flisnim pėr studimet e tua, arkitekturėn. Si e sheh veten nė kėtė profesion, a do i pėrkushtohesh nė tė ardhmen?
Ky ėshtė profesioni im. Tė gjitha tė tjerat janė hobi apo pasione, ndėrsa arkitektura ėshtė e ardhmja ime.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

simpatikja

avatar
PrinCesh
PrinCesh
Interesante

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum