Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Publikohet Google Earth 6

Publikohet Google Earth 6

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Publikohet Google Earth 6 on Wed Dec 01, 2010 2:09 pm

Google ka njoftuar lancimin e versionit tė ri tė Google Earth 6, i cili ėshtė nė dispozicion pėr platformat Windows, OS X dhe Linux.

Tė rejat e Google Earth 6:

- Integrimi i Street View: Tani nė versionin e ri, Street View ėshtė i integruar plotėsisht nė Google Earth. Versioni i ri ėshtė i akorduar edhe nė navigacionin e Google Earth.

- Pemėt 3D: Mė parė Google Earth kishte vetėm ndėrtesat mė pamje 3D, por tani ka menduar edhe pėr pemėt. Tani mund tė shikoni njerėzit nė park apo duke ecur dretpėrdrejtė mė video ilustrime.

- Fotografitė Historike: Fotografitė historike ju lejojnė pėrdoruesve tė shikojnė fotografitė e qyteteve tė vjetra si Varshavėn, Londrėn apo Haitin. Ky tipar ishte edhe nė Google Earth 5, por jo shumė i publikuar, ndėrsa tani nė versionin e ri Google Earth 6, fotografitė shfaqen nė fund tė ekranit nė shiritin e statusit.

Tė gjitha kėto janė tė vėrteta, Google Earth 6 ėshtė njė softuer i plotė dhe pa gabime, por nėse nuk jeni adhurues i Google Earth dhe nėse nuk e keni pėrdorur asnjėherė kėtė shėrbim, ndosha kjo video do t′ua ndryshojė mendjen