Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Lazio mposht Interin me rezultat 3 me 1 (Video)

Lazio mposht Interin me rezultat 3 me 1 (Video)

Go down  Message [Page 1 of 1]

Nė “Olimpiko”, bardhekaltrit fitojnė 3-1 pėrballė kampionėve nė fuqi, duke u rikthyer nė krye tė klasifikimit. Sot ėshtė radha e Milanit, qė pret Breshian nė “San Siro”.

Biava hap serinė e golave pėr skuadrėn kryeqytetase nė minutėn e 26-tė, pasi gjendet nė vendin dhe kohėn e duhur para portierit Kastelaci. Mesfushori italian ēon nė rrjetė njė top tė kthyer nga Kambiaso mbi vijėn fatale, pas njė goditjeje nga kėndi. 45 minutat e para pėrfundojnė me epėrsinė e vendasve, tė cilėt dyfishojnė shtatė minuta nga fillimi i sė dytės me Mauro Zaraten.

I gjendur tek pėr tek me mbrojtėsin Natalino pas njė topi tė gjatė nga mesfusha, sulmuesi argjentinas pėrfiton nga i vetmi gabim i 18-vjeēarit italian dhe kalon topin mbi Kastelacin nė dalje. Ish-i Goran Pandev rindez shpresat e zikaltėrve nė tė 74-tėn, pasi finalizon bukur njė aksion personal.

Pas golit, ekipi nga Milano sheh mė tepėr drejt portės sė Muzlerės, i cili shpėton mrekullisht njė gol tė sigurt pas gjuajtjes sė Kordobės fare pak larg portės. Fitoren e Lacios e vulos Hernanes njė minutė nga fundi i kohės sė rregullt, pasi ekzekuton bukur njė goditje dėnimi nė kufijtė e zonės interiste.

Ky sukses e ngjit ekipin romanist pėrkohėsisht nė krye tė renditjes me 30 pikė, aq sa Milani qė do tė luajė nesėr nė “San Siro” pėrballė Breshias. Kurse Interi rikthehet me kėmbė nė tokė pas fitores 5-2 ndaj Parmės fundjavėn e kaluar dhe mbetet nė kuotėn e 23 pikėve. Zikaltrit rrezikojnė tė humbasin edhe vendin e pestė, pasi kėrcėnohen nga Palermo qė luan tė dielėn nė fushėn e Napolit.