Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Rreth gjysma e njerėzve ėndėrrojnė me sy hapur

Rreth gjysma e njerėzve ėndėrrojnė me sy hapur

Go down  Message [Page 1 of 1]

Rreth gjysma e njerėzve, kalojnė pjesėn mė tė madhe tė ditės duke menduar diēka tjetėr nė raport me atė qė janė duke bėrė, ka zbuluar njė studim amerikan i bėrė me anė tė iPhone-it.Pjesėmarrėsit nė studim janė pėrgjigjur nė pyetjet se ēka bėjnė, a mendojnė pėr diēka tjetėr, apo rreth asaj qė janė duke bėrė, si dhe sa janė tė lumtur, ku disa janė pėrgjigjur nė pyetje edhe derisa kanė qenė duke bėrė seks .

Pas mbledhjes tė gati 250.000 deklaratave, ekspertėt nga Harvardi kanė konstatuar se pjesėmarrėsit nė kėtė anketė, 46.9% tė kohės e kalojnė duke ėndėrruar, duke mos u pėrqendruar nė atė qė janė duke bėrė. Nė pyetjen se sa janė tė lumtur dhe tė kėnaqur, mu ata qė ėshtė parė se ėndėrrojnė mė sė shumti, kanė deklaruar se janė mė sė paku tė lumtur.

Profesori Nillio Lavie nga Universiteti i Londrės ka vėnė nė pyetje rezultatet e studimit, meqė mendon se ato bazohen nė njė lloj tė caktuar njerėzish, tė cilėt kishin marrė pjesė nė studim me anė tė iPhone-s, duke qenė tė gatshėm qė tė pengohen nga ana e kėrkuesve pa marrė parasysh se ēka kanė qenė duke bėrė. Megjithatė, studimet qė ai ka bėrė vet duke studiuar pjesėmarrėsit e zgjedhur rastėsisht, kanė treguar njė shkallė edhe mė tė lartė tė ‘ėndėrrimit me sy ēelė’ edhe gjatė kryerjes sė detyrave mė pak tė rėnda.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum