Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Muzike » Bota e Yjeve » Bob Marley flokėt i lyente me bojė kėpucėsh

Bob Marley flokėt i lyente me bojė kėpucėsh

Go down  Message [Page 1 of 1]

Legjenda e zhanrit Reggae, Bob Marley, mėrzitej aq shumė pėr paraqitjen e tij skenike, sa qė "errėsonte" flokėt me bojė kėpucėsh- ka thėnė bashkėshortja e tij Rita.

Sė fundmi ėshtė zbuluar se legjenda Marley ka origjinė tė pėrzier, pasi ėshtė djali i babait nga Kaukazi dhe nga nėna xhamajkane. E veja e tij Rita thotė se ai ėshtė dukur aq herė aziatik, sa qė kėrkoi t`i lyente flokėt me bojė kėpucėsh tė zezė.

“Kur ishte nė moshėn 13 vjeē ai dukej sikur tė ishte me origjinė nga tė bardhėt, pasi qė nė atė kohė babai i tij i njohur nė rrethin e tė bardhėve, u martua njė femėr zezake dhe ai e bėri po tė njėjtėn gjė. Kishte raste kur ai pėr t`u dukur mė afrikan lyente flokėt me bojė kėpucėsh tė zezė”, theksoi shkrimtari i biografisė sė Marleyt, Colin Grant, i cili intervistoi Ritėn./


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum