Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Njė "buton paniku" pėr sigurinė e fėmijėve

Njė "buton paniku" pėr sigurinė e fėmijėve

Go down  Message [Page 1 of 1]

Nė ditėt e sotme ėshtė diēka normale qė edhe fėmijėt tė hyjnė nė rrjetet e komunikimit social nė internet si Facebook, Bebo dhe Myspace. Por gjithashtu, rreziqet pėr fėmijėt nė internet janė diēka reale. Nė Britani, njė shoqatė qė merret me sigurinė e fėmijėve nė internet ka ndėrmarrė njė fushatė, nė qendėr tė sė cilės ėshtė instalimi i njė butoni tė posaēėm nė faqet e internetit. Butoni do tė quhet buton i panikut dhe do tė funksionojė njėlloj si njė sinjal alarmi nė njė shtėpi qė grabitet.

Ministria e Brendshme Britanike po kėrkon tani qė ky buton tė vendoset edhe nė Facebook, qė ėshtė rrjeti mė i madh i komunikimit social nė internet. Kjo ėshtė faqja e dytė mė popullore nė Internet pas Google. Ndėrsa nė Shtetet e Bashkuara ajo ia kalon dhe faqes Google pėr nga numri i vizitorėve.

Facebook njoftoi javėn e kaluar se po shikon mundėsinė qė ta instalojė kėtė buton nė disa faqe tė sitit tė saj britanik.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum