Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » BlackBerry nė 3D

BlackBerry nė 3D

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 BlackBerry nė 3D on Wed Dec 08, 2010 2:29 pm

Prodhuesi i BlackBerry, Research In Motion(RIM) thuhet tė jetė duke shikuar mundėsin e kalimit tė celularit tė ardhshėm nė 3D, duke pasuar kėshtu rrugėn nė tė cilėn tashmė kanė filluar Apple, Sharp dhe HTC tė cilat janė duke pėrgatitur pajisje mobile 3D pėr tregun e konsumatorėve.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Research In Motion(RIM) supozohet po ashtu se nė celularėt e ardhshėm BlackBerry do tė vendos ekrane tre-dimensionale.

Thashethemet lidhen edhe me blerjen e fundit tė kompanisė suedeze, The Astonishing Tribe(TAT), e cila ėshtė e specializuar nė interfejse 3D.

TAT ka qenė duke punuar nė panele 3D pėr njė kohė tė gjatė, duke zhvilluar teknologjinė e cila do tė jetė e pėrshtatshme pėr pėrdorim nė njė telefon tė menēur.

Pasi qė lojėrat dhe mediat janė duke u drejtuar gjithnjė e mė shumė nė teknologjinė 3D, atėherė edhe prodhuesit janė tė shtyrė drejt saj, kėshtu arsyetohet edhe lėvizja e HTC nė zhvillimin e celularėve tė bazuar nė Android 3D dhe Apple’s nė zhvillimin e iPod dhe iPhone 3D.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum