Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Ēifti kinez kėrkon ta quaj vajzėn "@"

Ēifti kinez kėrkon ta quaj vajzėn "@"

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Ēifti kinez kėrkon ta quaj vajzėn "@" on Wed Dec 08, 2010 3:30 pm

simpatikja

avatar
PrinCesh
PrinCesh
Njė ēifti kinez po bėn tė pamundurėn qė vajzėn ta thėrrasė "@", ose mė mirė "et", sipas simbolit tė adresės sė postės elektronike.Prindėrit e rinj thonė se ky simbol i bėn jehonė dashurisė sė tyre pėr fėmijėn. Emri i pazakontė ka kuptim tė veēantė, veēanėrisht nė gjuhėn kineze, e cila nuk ka alfabet por pėrdor dhjetėra mijėra karaktere pėr tė prezantuar fjalėt.
"E gjithė bota e pėrdor pėr tė shkruar "e-mail", dhe e pėrkthyer nė gjuhėn kineze do tė thotė "duaje", shpjegon babai.

Ata shpesh e pėrdorin fjalėn "et" pėr ta shqiptuar, e cila ngjan me fjalėn kineze "ai ta", qė do tė thotė "duaje".

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum