Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Bluetooth nė Video-kamerė

Bluetooth nė Video-kamerė

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Bluetooth nė Video-kamerė on Fri Apr 02, 2010 4:48 pm

Edhe pse nė shikim tė parė Bluetooth nė video-kamerė duket paksa e padobishme, JVC ka vendosur pikėrisht pėr kėtė teknologji pa tela.

JVC ka paraqitur video-kamerėn Everio GZ-HM550BUS. Bėhet fjalė pėr kamerėn e parė tė prodhuar me Bluetooth tė integruar.

Teknologjia pa tela i ofron kamerės mundėsi unike pėr menaxhim nga largėsia. Nė fakt, sė bashku me aplikacionin pėrkatės tė instaluar, secili telefon i menēur mund tė shėrbej si teledirigjues nė tė cilin, pos tjerash, gjenden kontrollet pėr nisje dhe ndalim tė incizimit, respektivisht zmadhimin e zvogėlimin. Po ashtu, Bluetoooth mundėson pėrdorimin e dėgjueseve A2DP me kamerė, si dhe geo-tagging tė fotografive me anė tė modulit shtesė Bluetooth GPS.

Duke marrė parasysh se bėhet fjalė pėr njėrin prej modeleve tė avancuara nė ofertėn e prodhuesit japonez, kamera vjen me sensorin backlit CMOS me rezolucion prej 10.6 megapiksela i cili premton rezultate tė mira edhe nė kushtet e ndriēimit tė dobėt. Nė kėtė kamerė janė integruar 32 gigabajt memorie, mirėpo kapaciteti i saj mund tė zgjerohet edhe mė shumė me anė tė kartelave tė memories SDHC.

Nė tregun amerikan tanimė ėshtė nė shitje me ēmim prej 800 dollarėsh.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum