Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Kendi i Vogelusheve »  Jo nė kompjuter pas mėsimeve, harrohet 70% e mėsimit

Jo nė kompjuter pas mėsimeve, harrohet 70% e mėsimit

Go down  Message [Page 1 of 1]

Jo nė kompjuter pas mėsimeve, harrohet 70% e mėsimit

Psikologėt deklarojnė se fėmijėt qė merren me kompjuter pasi kryejnė mėsimet, harrojnė rreth 70% tė asaj qė kanė mėsuar.

Kjo e dhėnė u bė e ditur nė njė konference pėr nxėnėsit, prindėrit dhe mėsuesit e shkollave fillore rreth detyrave qė u takojnė prindėrve dhe nxėnėsve pėr tė qenė tė suksesshėm, zhvilluar nė Bursa tė Turiqsė. Duke nėnvizuar rėndėsinė e mėsimit dhe tė pėrsėritjes sė mėsimit nė shtėpi, psikologėt theksojnė se pėrdorimi i pakontrolluar i celularit, i televizorit dhe i kompjuterit nga fėmija ndikon negativisht nė pėrqendrim dhe nė tė mėsuar.

Duke theksuar se pėrveē nxėnėsve pėrgjegjėsia mė e madhe u takon prindėrve, psikologėt thonė se “gjatė kohės qė shohim televizor para syve kalojnė 25 figura nė sekondė. Ndėrsa brenda njė ore tė kaluar para televizorit kalojnė 90 mijė figura. Si rezultat i kėsaj shohim njė deformim tė syrit dhe trurit. Leximi i tė paktėn tre librave nė javė dhe 144 librave nė vit do tė forcojė pėrqendrimin e nxėnėsit dhe do tė pėrmirėsohet nė gjykim, njohuri dhe nė komentimin e njė ēėshtjeje.”


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum