Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Kendi i Vogelusheve » Kėshilla pėr prindėrit: Ē’tė bėjmė me fėmijėt nė verė

Kėshilla pėr prindėrit: Ē’tė bėjmė me fėmijėt nė verė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Vera ėshtė sinonim i pushimit, por edhe njė moment i rėndėsishėm, sidomos pėr tė vegjlit, tė cilėt, janė “belaja jonė e domosdoshme”. Ja disa kėshilla pėr ta:1. Mos nxisni mėrzinė! Ditėt e fėmijėve nuk duhet tė organizohen minutė pėr minutė. Lėrini tė zgjedhin ndonjėherė edhe ata ēfarė duhet tė bėjnė.

2. Mami, babi, sot po ju ndihmoj unė! Impenjoni dhe fėmijėt nė punėt e shtėpisė, kjo ju heq dhe zakonin pėr tė qėndruar pėrpara televizorit duke kėrkuar vazhdimisht diēka pėr tė ngrėnė. Mirė do tė ishte qė, herė pas here ta bėnit qė t’u rikthehet gjerave qė ka mėsuar nė shkollė gjatė vitit.

3. Internet dhe videogame, por me masė! Vera ėshtė stina ku shumica e kohės kalohet nė natyrė, por herė pas here fėmijėt mund tė kenė dėshirė dhe tė rrinė brenda, tė lundrojnė nė internet, apo tė luajnė me videogame. Masė dhe rregull.

4. Ėshtė e vjetėr sa bota. Kreativiteti dhe fantazia nxiten mbi tė gjitha me lexim! Leximi mund tė bėhet njė argėtim shumė i mirė: kaloni njė pasdite nė librari apo nė bibliotekė dhe lėrini fėmijėt tė zgjedhin librat qė i kanė bėrė mė shumė kuriozė.

5. Televizioni i mbyllur! Mundohuni ta mbani televizorin mbyllur sa mė shumė tė jetė e mundur, ose vendosni me fėmijėt tuaj orare dhe programe fikse, tė cilat ata mund t’i shohin.

6. Det dhe lėvizje! Nėse i kaloni pushimet nė det, stimulojini tė krijojnė miqėsi me fėmijėt e ēadrės ngjitur. Mund tė organizojnė lojėra tė ndryshme, qė tė mos ngelen gjithė ditėn nė ujė dhe lagėshti. Kėto e ndihmojnė tė hajė dhe tė flejė mė mirė.

7. Nėse kėtė vit nuk keni planifikuar pushime jashtė qytetit, mos u dekurajoni. Natyra dhe objektet kulturore nė qytet mund tė jenė mjaft interesante.

8. Dhe njė kėshillė e fundit. Mos jini shumė tė rreptė, por duhet t’u vendosni fėmijėve tuaj njė orar pėr gjumin. Ėshtė mirė qė ky orar tė respektohet, pėr tė mos prishur mė vonė gjithė planin e ditės


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum