Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » DARPA Project Transformer fluturon me 4 persona

DARPA Project Transformer fluturon me 4 persona

Go down  Message [Page 1 of 1]

DARPA Project Transformer (TX), duke pohuar se makina nuk zotėron njė projektim tė pėlqyer, drejtuesit e DARPA-s po projektojnė njė makinė me krahė mbartės tė cilėt lejojnė ngritjet dhe zbritjet e menjėhershme dhe motorė tė fuqishėm.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Krahas kėsaj makina e planifikuar pėr 4 persona mund tė fluturojė.

Do tė bėhet edhe njė strukturim i shpejtė nė mes modeleve tė fluturimit dhe tokės nė mjetin i cili mund tė niset si njė SUV.

Do tė plotėsojė me sukses ngritjet dhe zbritjet vertikale. Dhe do tė ketė shpejtėsinė e avionėve tė lehtė.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum