Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Dieta kundėr tė ftohtit

Dieta kundėr tė ftohtit

Go down  Message [Page 1 of 1]

Rėnia e temperaturave nė kėtė sezon kėrkon prej trupit qė tė shpenzojė mė shumė energji.
Cfarė duhet tė bėni nė dimėr, kur i ftohti na bėn tė ndiheni keq? Rregulli i parė ėshtė tė visheni mirė. Por nuk mjafton vetėm me kaq, pasi duhet tė kujdeseni edhe pėr ushqimin.

KarbohidratetNė dietėn tuaj duhet tė fusni ushqime tė pasura me karbohidrate qė ju japin energji dhe ngrohtėsi.

Drithėra integraleDrithėrat janė shpėrndarės tė mirė tė energjisė pėr trurin dhe organizmin. Ushqimet e pasura me potasium dhe magnezium evitojnė lodhjen dhe dobėsinė. Fasulet e lajthitė japin energji pėr njė kohė tė gjatė.

VitaminatPėr tė kompletuar dietėn kundėr tė ftohtit, thelbėsor ėshtė konsumimi i vitaminave tė grupit B me enzima vitale. Konsumoni portokalle, salmon, vezė, banane, karrota.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum