Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Shqiptaret bėjnė gati valixhet

Shqiptaret bėjnė gati valixhet

Go down  Message [Page 1 of 1]

Destinacionet mė tė kėrkuara janė Greqia dhe Italia, fqinjėt tanė qė kanė dhe numrin mė tė madh tė emigrantėve shqiptarė.Shitjet mė tė mėdha kanė qenė pėr biletat e autobusėve . Sipas agjensive, duke qenė se pjesa mė e madhe e njerėzve do tė udhėtojnė nė grup, kryesisht pjesėtar tė tė njėjtės familje, udhėtimi me autobus ėshtė mė i leverdisshėm.

Njė biletė vajtje-ardhje pėr njė person pėr nė shtetin helen kushton rreth 50 euro, nėse do tė zgjidhej tė udhėtohej me avion ēmimi i njė bilete vajtje-ardhje ēmimi shkon rreth 200 euro.

Agjensitė thonė se po vihet re dhe njė tjetėr fenomen, ai qė kreun e listės sė udhėtarėve pėr festat e fundvitit, po e kryesojnė personat me njė moshė mesatare 50 vjeē apo edhe mė tė moshuar.

Pėrsa i pėrket transportit ajror sipas kompanive tė shitjes sė biletave, prenotimet janė pėr data mė tė vona. Kryesisht prenotimet fillojnė nga data 25 dhjetor. Kompanitė e udhėtimit ishin tė pėrgatitura pėr kėtė shtim tė numrit tė udhėtarėve.

Sinjalet e para u dhanė qė njė ditė pas marrjes sė vendimit pėr liberalizimin e vizave pėr Shqipėrinė, kur kompanitė morėn edhe njė paralajmėrim nga qeveria se do tė penalizohen nėse do tė ndikojnė nė organizimin e udhėtimeve qė mund tė shkaktojnė eksod.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum