Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » India zhvillon sistemin e saj operativ

India zhvillon sistemin e saj operativ

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 India zhvillon sistemin e saj operativ on Tue Dec 14, 2010 10:06 am

Sulmet kibernetike si dhe rrjedhja e tė dhėnave tė shumta tė pėrdoruesve, janė njė arsye mė shumė pėr Indinė qė tė projektojė sistemin e saj operativ, i cili do t’i pėrshtatet mė sė miri pėrdoruesve tė kėtij vendi.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Vendimi pėr zhvillimin e sistemit operativ tė dedikuar pėr Indinė, ėshtė cilėsuar si njė hap nacional, i cili ėshtė duke u zhvilluar nga Organizata pėr Hulumtime, nė kuadėr tė njėsisė pėr zhvillime softuerike nė Bangalore.

Kjo organizatė thotė se India tani pėrdor sisteme operative nga shtetet e huaja, ndėrsa pikėrisht pėr kėtė gjė, vendi ballafaqohet me shumė lėshime nė strategjitė e softuerit, nė mesin e sė cilave ėshtė personalizimi i softuerėve dhe adaptimi pėr nevojat e zhvilluesve tė kėtij vendi.

Pėr mė tepėr, thuhet se teknologėt tė cilėt do tė jenė nė krye tė kėtij projekti do tė kenė rastin edhe tė fitojnė popullaritet ndėrkombėtar pėr iniciativėn e tyre.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum