Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Audi Q3 nė pėrgatitje

Audi Q3 nė pėrgatitje

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Audi Q3 nė pėrgatitje on Tue Dec 14, 2010 10:26 am

Pasi qė nė disa raste janė parė prototipat e crossover-it tė prodhuesit Audi, nė internet kanė filluar tė qarkullojnė informata qė lidhen me kėtė automjet.
Kėshtu Audi shumė shpejt nė treg do tė duhej tė ofrojė pjesėtarin e ri tė familjes sė saj Q, e bėhet fjalė pėr modelin Q3 i cili nė treg do tė duhej tė gjendej deri nė fund tė vitit tė ardhshėm.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Audi Q3 do tė bazohet nė VW Tiguan, e mund tė themi se nė njė formė ka paralajmėruar edhe konceptin Cross Coupe tė paraqitur qysh nė 2007 nė panairin e automjeteve nė Shangai. Mund tė supozojmė lirisht se Q3 nė fakt do tė jetė mė shumė njė kupe crossover i llojit tė tij, e jo mini-SUV.Linja mė e ulėt e kulmit prapa do ta bėj kėtė automjet vizuelisht mė dinamik, ani pse do tė duhej tė ketė pesė dyer. Gjatėsia e pėrgjithshme e tij do tė sillet rreth 4.4 metra, derisa gjerėsia e lartėsia do tė janė rreth 1.8, respektivisht 1.6 metra.

Shumica e gjėrave stilistike do tė merren nga modeli Q5, e nga pikėpamja teknike do tė bazohet nė atė Tiguan. Sa i pėrket motorizimit, nė tė do tė duhej tė janė tre motorė me benzinė dhe dy me naftė. Bėhet fjalė pėr motorėt me benzinė 1.4, 1.8 e 2.0 litėrsh me 140, 180 e 210 kuaj fuqi dhe motorėt me naftė prej 140 e 170 kuaj fuqi. Mė vonė, nė ofertė do tė duhej tė gjendej edhe motori turbo me naftė dhe 205 kuaj fuqi.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum