Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Muzike » Bota e Yjeve » Intervista e Ermal Fejzullahut

Intervista e Ermal Fejzullahut

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Intervista e Ermal Fejzullahut on Tue Dec 14, 2010 11:52 am

Ermali ėshtė nga ata kėngėtarė, kėngėt e tė cilit nuk ndodh tė mos bėhen hit. Ka arritur gjithnjė qė me kėngė tė rrokė zemrat e shumė fansave, si nė Shqipėri, Maqedoni dhe Kosovė.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Edhe pse i ri nė moshė, ka marrė pėrsipėr pėrgjegjėsi tė mėdha. Ermali ėshtė tashmė babai i njė djali tė mrekullueshėm, Artit dhe bashkėshorti i Arjanės. Kohėt e fundit, martesa e tyre ėshtė komentuar sė tepėrmi, sikur po pėrjeton njė krizė pėr shkak tė xhelozisė sė Arianės, por Ermali e mohon kategorikisht kėtė fakt. “Ariana ėshtė shumė e kėnaqur kur dikush pėlqen muzikėn time, apo Ermalin nė pėrgjithėsi…”
I pyetur se a ėshtė bėrė pishman qė ėshtė martuar kaq i ri, nuk ngurron fare tė pėrgjigjet jo. Familja e tij ėshtė gjėja mė e shtrenjtė qė ka.
Nuk mund tė linim Ermalin pa e pyetur dhe pėr thashethemet mbi Sinanin, i cili ėshtė dhe njė nga miqtė mė tė ngushtė tė Ermalit. Sipas Ermalit, asgjė nga ato qė ėshtė shkruar e thėnė, nuk kanė tė bėjnė me Sinanin…
Nė kėtė intervistė pėr “SH2-in”, meqė jemi nė prag festash, Ermali nuk ka lėnė pa bėrė njė urim pėr tė gjitha familjet shqiptare…
Ermal pėrshėndetje! Kėnaqėsi t’ju kemi nė faqet e fundjavės. Si ka qenė kjo kohė pėr ju?
Pėrshėndetje edhe pėr ju, kėnaqėsia ėshtė e imja. Kohėt e fundit kam pasur agjendėn mjaft tė ngjeshur duke filluar nga projektet e reja dhe koncertet etj.
Pėr sa i pėrket muzikės, a jeni duke pėrgatitur ndonjė klip pėr ta hedhur nė treg kėtė fundvit?
Kam bėrė disa kėngė tė reja pėr Vitin e Ri. Kam bėrė njė bashkėpunim me Medėn, ėshtė njė potpuri popullore. Kurse nė janar do tė realizoj njė duet me Nora Istrefin dhe po ashtu kam marrė pjesė nė xhirimet e Vitit tė Ri me njė kengen timen tė re qė titullohet “Ti ke faj”.
***
Ėshtė pėrfolur nė media sikur, Ariana, bashkėshortja juaj ėshtė bėrė xheloze pėr fanset tuaja, nė fakt, si po shkon martesa?
Jo, nuk ėshtė aspak e vėrtetė. Kėto kanė qenė disa fjalė, tė cilat i shpik dikush nėpėr faqe interneti dhe pastaj miza bėhet buall. Pėrkundrazi, mund tė them qė ėshtė shumė e kėnaqur kur dikush pėlqen muzikėn time, apo Ermalin nė pėrgjithėsi.
Si ėshtė djali juaj, Arti, ėshtė rritur? A ka vesh muzike, apo ende herėt pėr t’u dalluar?:
Arti ka zbukuruar shtėpinė tonė. Ėshtė lezeti i shtėpisė.
Tani i ka 22 muaj dhe kur ėshtė nė makinė me mua, nėse nė radio jepet ndonjė kėngė e imja, Arti direkt thotė: “BABA”. Kėshtu qė edhe mund tė trashėgojė “artin” familjar.
Jeni bėrė baba nė njė moshė relativisht tė re. Ka qenė ndonjė moment kur keni thėnė: Ē’m'u desh qė u martova???
Ha ha ha. Asnjėherė… familja ime ėshtė gjėja mė e shenjtė pėr mua dhe jam mjaft i lumtur. Besoj qė dashuria nuk njeh moshė. Koncertet besoj ju hanė shumė kohė.
A ju merr malli ndonjėherė pėr tė qėndruar me Artin dhe Arjanėn?
Sigurisht, po ja qė puna ime ėshtė e tillė qė nė fundjavė thuajse gjithmonė jam nėpėr koncerte jashtė Kosovės dhe gjithmonė kur kthehem nė aeroport tė Prishtinės kam arsye edhe mė tė madhe tė nxitoj pėr tė shkuar nė shtėpi sa mė parė… Tė shoh familjen dhe tė ēmallem me ta.

T’ju pyesim tani pėr diēka qė nuk ka lidhje tė drejtpėrdrejtė me ju, por me njė kėngėtar tjetėr, Sinanin. Tė dy njiheni pėr miqėsinė e thellė qė keni.
Para disa kohėsh, mediat shkruan e shkruan pėr tė dhe Seldin. Ju e njihni Sinanin, e keni mik. Si ju ėshtė dukur e gjithė kjo histori?
Sinani ėshtė njė mik i familjes sime. Ėshtė njė djalė shumė i mirė dhe kėto fjalė qė janė shkruar e thėnė pėr tė nuk kanė tė bėjnė me tė. E kam parė si diēka shumė shpifėse kėtė histori. Edhe njėherė, ju falėnderoj shumė dhe tė gjithė lexuesve iu uroj Vitin e Ri 2011 shumė fat, jetė tė gjatė dhe shumė shėndet nė ēdo shtėpi shqiptare!

burimishekulli

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum