Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Disa ndodhi ta pazakonta

Disa ndodhi ta pazakonta

Go down  Message [Page 1 of 1]

28 VITE I FSHEHUR PAS LUFTĖS SĖ DYTĖ BOTĖRORE
Shoichi Yokoi ishte njė ushtar i ushtrisė perandorake japoneze mė 1941-n dhe u dėrgua nė Guam menjėherė pas atij viti. Nė vitin 1944, forcat amerikane ripushtuan ishullin dhe Yokoi u fsheh. Nė janar tė vitit 1972, ai u zbulua nė njė pjesė tė largėt tė ishullit Guam nga dy banorė tė ishullit. Pėr 28 vite ai qėndronte i fshehur nė njė shpellė nė xhungėl, pasi kishte frikė tė dilte, edhe pse kishte gjetur broshura qė shkruanin se Lufta e Dytė Botėrore kishte mbaruar. “Mė vjen shumė turp qė jam kthyer i gjallė nga lufta”, tha ai kur u kthye nė Japoni, me pushkėn ndryshkur ende mbi shpatulla.NĖ BURG ME AKUZĖN SEPSE NUK BĖRI VRASJEN
Njė gjykatės anglez denoi Kevin Reeves sepse nuk vrau Christine Ryder. Njė histori shumė e ēuditshme e cila ndodhi nė Angli ku gruaja me emrin Ryder kishte paguar 20 mijė stėrlina Kevin Reeves qė tė organizonte vrasjen e saj, ose ta vriste vetė ai.
Reeves nė vend qė tė vriste gruan qė e kishte paguar mendoi mė mirė tė mbante paratė pa bėrė vrasjen. Pėr kėtė motiv gjyqi e quajti fajtor dhe e dėnoi burrin me 15 muaj burg.PA DUAR E PA PATENTĖ, ECTE ME SHPEJTĖSI 120 KM NĖ ORĖ
Natyrisht duhet tė jetė njė dashamirės i shpejtėsisė dhe sidomos i rrezikut duke parė qė edhe pse nuk kishte duar ecte me shpejtėsi 120 km nė orė nė Zelandėn e Re nė autostradėn e Papamoas. Personi qė e ndaloi ishte agjenti i policisė Brent Gray i cili ka treguar kėtė histori gazetarėve dhe kolegėve.
Grey ndaloi makinėn e cila ecte me shpejtėsi 120 km nė orė duke e kaluar limitin e shpejtėsisė prej 100 km nė orė. Agjenti i policisė doli nga makina e tij dhe kur iu afrua makinės qė kishte ndaluar vuri re se personi qė e ngiste kishte njė kėmbė sipėr nė kruskot dhe sedilen tė ulur plotėsisht dhe gjithashtu pa qė personi nuk kishte duar.
Personi nė fjalė, njė i papunė 32 vjeēar i ka shpjeguar agjentit tė policisė se kishte lindur pa duar, nuk kishte patentė dhe se kishte vite qė ngiste makinėn nė kėtė gjendje. Si do tė thoni ju? Duke pėrdorur njė kėmbė pėr timonin dhe tjetrėn pėr pedalin e frenave dhe tė gazit. Tani djali 32 vjeēar Colin Smith do tė pėrgjigjet para drejtėsisė pėr ngarje tė rezikshme tė makinės.
E KA PADITUR BURRIN 92-VJEĒAR PĖR MASHTRIM NĖ DASHURI
Njė banore 82-vjeēare e Teksasit, me kombėsi tajvaneze, ka ngritur padi gjyqėsore dhe ka kėrkuar shkurorėzim nga bashkėshorti i saj 92-vjeēar, pasi qė ai e kishte mashtruar me njė grua tjetėr.Ajo e ka kapur bashkėshortin e saj nė vepėr nė njė dhomė hoteli, me njė femėr tjetėr.Kjo grua, e cila ka nxitur bashkėshortin e saj nė mashtrim nė dashuri, ishte shoqja e saj mė e ngushtė dhe e cila ishte 80-vjeēare.Bashkėshorti mashtrues, ka deklaruar se nuk mund t'i ndihmojė vetes, sepse me tė vėrtetė ėshtė dashuruar nė shoqen e gruas sė tij dhe ka shtuar se ėshtė duke u kėnaqur nė dashurinė e re dhe nuk ankohet pėr asgjė.69 FĖMIJĖ TĖ NJĖ NĖNE
Feodor Vasilijev nga Shuya (Rusi), nga gjithsejt 27 lindje gjatė viteve 1725-1765 lindi 16 bineqė, 7 treneqė, dhe 4 katėrneqė. Vetėm dy fėmije prej tyre vdiqėn si foshnje.


MASAKRA
18 korrik 1984
Njė person i armatosur masakron 20 persona nė njė restorant "Mc Donald" nė Kaliforni, duke bėrtitur "s'mė pėlqen dita e hėnė", megjithėse atė ditė ishte e mėrkurė.


PORTIERI QĖ SHĖNOI 49 GOLA
Portier apo sulmues
Portieri Jose Luis Chilavert shėnoi 49 gola gjatė ndeshjeve nė klubin e tij dhe ekipit kombėtar Paraguait, ndėrmjet korrikut 1992 dhe marsit 2000.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 1:59 pm by universy

1 kg limon ka me teper sheqer se 1 kg luleshtrydhe

ne Angli nje grua lindi trinjake identike rast qe sipas mjekeve ndodh 1 ne 200 milion lindje

shteti me me shume rruge te asfaltuara eshte franca

ne Kanada numerohen rreth 180 000 liqene

personat qe konsumojne me shume domate jane me te mbrojtur nga rrezet e diellit

peshqit "teshtijne" ne uje te ndotur dhe shkencetaret po e perdorin kete per te matur ndotjen

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:00 pm by universy

Ujė i shkrirė duke rrjedhur nė akullnajėn e Groenlandės, nė lindje tė qytetit Ilulissat. Disa shkencėtarė janė tė mendimit se dukuri tė tilla janė njė tregues i saktė i ngrohjes globale

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:00 pm by universy

Kirurgėt nė Taivan kanė ri-bashkuar krahun e njė veterineri pasi ky i fundit u sulmua nga njė krokodil nė ujėrat pranė qytetit taivanez, Kaohsiung, ndėrsa po pėrpiqej t'i bėnte krokodilit njė gjilpėrė me anestezi.

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:00 pm by universy

Petaluma - Nga apartamenti i tij nė Petaluma tė Kalifornisė gjithmonė dilte njė aromė e pakėndshme. Pas ankesave tė bėra nga fqinjėt e tij, 67-vjeēarit, Roger Dier iu gjetėn mijėra minj. Prej kohėsh, kėta tė fundit ishin miqtė e tij mė tė mirė. Minjtė bashkėjetonin edhe me shtatė mace. Nė tė njėjtėn dhomė tė qelbur, zoti Dier kishte vendosur krevatin e tij.

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:01 pm by universy

Norimberga - Nga Filipine nė Gjermani rrezikoi tė ngordhte fillimisht nė avion dhe me pas nė lavatriēe: kjo i ka ndodhur njė gjarpri, i cili ėshtė futur rastėsisht nė valixhen e njė gjermaneje, e cila kishte shkuar pėr pushime nė Filipine. Pas kthimit tė saj nga pushimet, gruaja shikon tė dalė nga lavatriēja e saj njė gjarpėr qė qėndronte i mbledhur te rrobat e saj tė lara. Reptili kishte qėndruar pėr ditė tė tėra nė valixhe ku ishin rrobat e palara, mė pas u mbijetoi 20 orėve udhėtimi me avion dhe njė lavazhi me lavatriēe rreth 40 gradė.

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:01 pm by universy

Hohhot-"Giudė qensh", vetėm kėshtu mund tė cilėsohet eksperienca qė pėrjetoi njė vajzė kineze nga Hohhot nė Momgoli. Vajza ia besoi timonin e makinės sė saj, qenit besnik. Eksperienca e ēuditshme pėrfundoi shpejt, sepse nė kthesėn e rrugės, makinės ia ndėrpreu rrugėn njė makinė qė vinte nė sensin e kundėrt. Policisė ajo i shpjegoi se qeni i saj e shikonte me kujdes tė madh teksa ajo i jepte makinės. E vėrteta u zbulua menjėherė: ajo i jepte gaz dhe mbante frenat, ndėrsa qeni i saj mbante thjesht timonin...

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:01 pm by universy

Berlin-Punonjėsi i njė hoteli nė Berlin ėshtė akuzuar pėr diskriminim ndaj obezėve: pagesėn e caktonte nė sajė tė peshės sė klientėve tė dhomės. Klientėve para se tė hynin nė hotel, u kėrkohej qė tė hipnin nė njė peshore. Ēdo kilogramė e peshės sė tyre korrespondonte me 50 cent. Atyre qė kundėrshtonin, ēmimi u bėhej i plotė. Pas protestave tė shumta qė vinin nėpėrmjet letrave, i erdhi njė denoncim pėr diskriminim ndaj obezėve. Punonjėsi gjerman u mbrojt duke thėnė se gjetja e tij ishte njė farė reklame, e cila shėrbente pėr tė rritur konkurrencėn me hotelet fqinje. Ideja e tij, ndėr tė tjera, shėrbente pėr t‘u dobėsuar, sepse me anė tė kėtij sistemi, njė nga klientėt e tij besnikė, kishte humbur fiks 35 kilogramė.

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:02 pm by universy

Bolzano-Rekord gjobash pėr njė student nga Tiroli i Jugut, i cili ndiqte Universitetin e Innsbruckut (Austri): nga shtatori i vitit 2006 deri nė qershor tė 2006-ės, ai ka mbledhur 300 gjoba(1 ose 2 nė ditė). Arsyeja? Parkonte makinėn e tij nė pjesėt e rezervuara tė universitetit dhe shtynte tabelat. Por rekordi i vėrtetė ėshtė se asnjė nga kėto gjoba, djaloshi nuk e ka paguar. Duke qenė se nuk e kanė kapur asnjėherė nė flagrancė dhe se makina ėshtė me targa italiane, ai nuk ka ndėrmend qė t‘i paguajė ndonjėherė kėto gjoba. Rasti ėshtė pėrsėritur dhe protagonistė kanė qenė sėrish 2 studentė nga Tiroli i Jugut.

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:02 pm by universy

Danimarkė - Autoritetet daneze, pakėsimin e shpejtėsinė rrugore ua besuan femrave seksi. Do thoni ju, nė ē‘mėnyrė? Fare kollaj. Duke u dhėnė bukurosheve nga njė tabelė e cila tregonte shpejtėsinė e lejuar. Ato e mbanin kėtė pankartė nė dorė teksa ekspozonin pjesėn e tyre tė bustit pa asgjė nė trup. Gjetja funksionoi: shoferėt tani i japin mė mirė dhe mė avash makinės. (22 nėntor 2006)

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:02 pm by universy

Florida - Fillimisht i organizuan festėn e ditėlindjes dhe mė pas e harruan nė fast-food. Ka ndodhur nė Boca Raton nė Florida dhe protagonist i kėsaj ngjarjeje ėshtė njė djalosh 6-vjeēar, Michael Emmanuel. Prindėrit, tė cilėt u ndanė nė drejtime tė ndryshme, e gjetėn ditėn tjetėr falė telefonatės tė bėrė nga punėtorėt e fast food-it ku ishte organizuar festa. Arsyeja e harrimit? Njė keqkuptim: babai kujtonte se fėmija ishte me tė ėmėn dhe e ėma mendonte tė njėjtėn gjė.

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:02 pm by universy

"Robin Hudi" i benzinės

St. Luis-Nofka e tij ishte "Robin Hudi" i pompave tė benzinės: njė 23-vjeēar i diplomuar pėr kontabilitet, riprogramonte makinat automatike duke u lejuar shoferėve tė merrnin benzinė falas nė St. Luis(Misuri). I riu u kap nga njė telekamera.

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:03 pm by universy

Nga i arratisur nė polic

Vietnam-Ishte arratisur nga burgu nė 1986 teksa vuante dėnimin pėr shkak tė vjedhjes qė kishte kryer. Arratisja e tij pėrfundoi pas 20 vjetėsh nė mėnyrė tė ēuditshme: hajduti, i cili mbante emėr tjetėr u bė shef policie i zonės nė tė cilėn jetonte.

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:03 pm by universy

Hajduti i pakapshėm

Teheran - Mendonte se ishte bėrė i padukshėm. Me kėtė ide ka tentuar tė vjedhė njė bankė. Hajduti qesharak u bllokua dhe iu dorėzua policisė. Nė gjyq ishte akoma i surprizuar qė ishte zbuluar, ai tregoi qė pėr t‘u bėrė i padukshėm i kishte paguar njė "magjistari" 625 euro.

universy

Post on Wed Dec 15, 2010 2:04 pm by universy

E sapolindura peng

Jeruzalem - Nuk paguan llogarinė nė spital, si pėrfundim nuk i japin vajzėn. Ngjarja ka ndodhur nė njė spital nė Jerusalem, ku njė nėnė arabo-izraelite kishte lindur tre fėmijė nė lindje tė parakohshme. Nė kohėn kur i kėrkuan paratė, nėna e re nuk ishte nė gjendje qė tė paguante 2,150 dollarėt qė i kėrkoi spitali. Si kundėrpėrgjigje, spitali i mbajti njė nga tre binjaket, e cila shėrbeu si garanci pėr pagesėn e faturės nė tė ardhmen. Aktualisht, ministri i Drejtėsisė izraelite duhet tė vendosė nėse gjykimi i bėrė nga spitali ka qenė i drejtė.

Post  by Sponsored content

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum