Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Botėrori i klubeve, Interi nė finale

Botėrori i klubeve, Interi nė finale

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Botėrori i klubeve, Interi nė finale on Thu Dec 16, 2010 11:48 am

Interi e ka nisur nė mėnyrėn mė tė mirė Botėrorin e klubeve, duke arritur nė finale tė tij, pas fitores sė pastėr 3-0 ndaj koreano-jugorėve tė Seongnam.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Ndeshja e zhvilluar nė stadiumin “Zayed Sport City” tė Abu Dabit ka qenė ashtu siē pritej, njė dominim i skuadrės kampione tė Evropės. Trajneri Rafa Benitez duke parė rėndėsinė e kėtij trofeu pėr drejtuesit e klubit dhe pėr presidentin Masimo Morati, ka hedhur nė fushė formacionin mė tė mirė, gjė qė ka bėrė qė sfida tė vendoset qė nė 45 minutat e para.

Stankoviē dhe Zaneti ishin ata qė shėnuan nė kėtė fraksion, ndėrkohė qė nė fund llogaritė u mbyllėn nga Diego Milito, heroi i Interit nė Ligėn e Kampioneve tė sezonit tė shkuar. Tashmė zikaltėrit kanė edhe njė takim pėr t’u shpallur mė tė mirėt e botės, atė ndaj kongolezėve tė Mazembes tė shtunėn nė orėn 18.00.

Gjithsesi, duke parė formėn e sotme, por edhe diferencat e mėdha mes dy ekipeve, Interi e nis kėtė takim si njė favorit absolut. Eliminimi i brazilianėve tė Internacional Porto Alegres i ka hapur rrugėn skuadrės italiane pėr fitimin e kėtij trofeu. Lajmi i keq pėr Interin nė takimin e sotėm ka qenė dėmtimi i organizatorit holandez Uesli Shnajder.

Pas njė pėrplasje me njė futbollist tė Seongnam, ai mbeti i shtrirė pėrtokė dhe nisi tė prekte kofshėn, ē’ka tregon se mund tė ketė pėsuar njė tėrheqje.

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum