Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Talenti shqiptar, Abdurrahmani firmos me AEK

Talenti shqiptar, Abdurrahmani firmos me AEK

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Talenti shqiptar, Abdurrahmani firmos me AEK on Thu Dec 16, 2010 12:05 pm

Njė talent shqiptar po rritet nė rradhėt e skuadrave greke. Bėhėt fjalė pėr Serxhio Abdurrahmanin, sulmues i talentuar i lindur mė 17 qershor tė vitit 1992 nė qytetin e Cėrrikut dhe i rritur nė rradhėt e AEK FC, por qė ka ėndėrr tė tij qė tė vėshė njė ditė fanellėn kuqezi tė kombėtares shqiptare.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Abdurrahmani ėshtė vetėm 18 vjec dhe luan prej gjashtė vjetėsh nė skuadrat e moshave tė AEK ku ka rėnė nė sy pėr talentin e tij dhe pėr golat e shumtė tė shėnuar nė tė gjitha nivelet. Idhujt e tij janė brazilianėt Pato dhe Ronaldinho.

Falė paraqitjeve tė tij te skuadrat e tė rinjve, Serxhios i ėshtė ofruar njė kontratė nga klubi i njohur grek AEK dhe ai ka firmosur. Bledar Kola ka qenė ai qė ka sugjeruar lojtarin te drejtuesit e AEK-ut. Sugjerimi i Kolės pėr tė riun nga Cėrriku, ka bindur drejtuesit e klubit grek, nė njė kohė qė interesimi pėr Abdurrahmanin ishtė i lartė nga disa menaxherė.

Kėshtu pas firmės nė kontratėn e re, Serxhio ka shumė mundėsi pėr tė vazhduar karriėrėn e tij nė futbollin profesionist nė Greqi. Talenti i tij sigurisht qė do tė ishtė njė ndihmė e madhe edhe pėr ekipet e moshave shqiptare tani pėr tani dhe mė pas edhe pėr kombėtaren e parė, gjė qė ėshtė ėndrra e tij

View user profile

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum