Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Lengu i sheges parandalon perhapjen e kancerit

Lengu i sheges parandalon perhapjen e kancerit

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Lengu i sheges parandalon perhapjen e kancerit on Fri Dec 17, 2010 11:56 am

Lengu i sheges mund te ngadalesoje perhapjen e kancerit, ka treguar nje studim i fundit.
Shege ka kohe qe njihet si fryt shume i shendetshem, ndersa tani eshte zbuluar se edhe lengu i tij mund te parandaloje perhapjen e kancerit. Shkencetaret besojne se ky fryt mund te ndaloje levizjen, e me kete edhe perhapjen e qelizave te kancerit. Gjithashtu, shega parandalon bashkimin e qelizave te kancerit, te cilat pershpejtojne perhapjen e semundjes, transmetojne agjencite.

Jane zbuluar perberes te sheges, si acidet yndyrore, te cilat parandalojne perhapjen e llojeve te ndryshme te kancerit, dhe shkencetaret besojne se lengu i sheges mund te kete efekt te ngjashem, edhe te llojet e renda te kancerit.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum