Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Mosha kur fėmijėt mund tė shohin TV

Mosha kur fėmijėt mund tė shohin TV

Go down  Message [Page 1 of 1]

Ndodh shpesh qė njė i porsalindur tė shohė Tv nė mėnyrė indirekte. Pėrpara se ai tė flasė, apo tė ecė, ka marrė informacionin e duhur nga imazhet televizive.Arrin tė njohė tingujt qė dalin nga TV-ja dhe sytė e tij janė tė tėrhequr me shpejtėsi drejt figurės. Mund tė thuhet se televizori ėshtė tashmė pjesė e jetės sė tij. Nga mosha njė vjeē e gjysmė deri nė moshėn dyvjeēare ai mund tė shohė njė program tė shkurtėr.

Siē e shpjegojnė pediatrit-psikologė, "fėmija nė kėtė moshė tėrhiqet nga gjithēka qė sheh. Kėshtu qė TV-ja, e cila transmeton tinguj dhe shumė figura ėshtė njė parajsė e vėrtetė pėr tė. Flitet pėr njė informacion qė ai e merr lehtėsisht, pa u munduar fare, prandaj ka njė sukses tė jashtėzakonshėm nė kėtė moshė".

Mund tė thuhet se fėmija nė ketė moshė tėrhiqet spontanisht nga televizioni. Tė takon ty si prind tė kufizosh oraret e shikimit.

Mos e lėr 'kurrė pėrpara TV-sė me njė kuti me karamele. Vendos rregulla tė qarta dhe fikse. Jo mė shumė se 30 minuta nė ditė pėr fėmijėt deri nė katėr vjeē dhe jo mė shumė se njė orė nė ditė pėr gjashtėvjeēarėt. Zgjidhni sė bashku me fėmijėn tuaj programin e preferuar dhe pėrpiquni tė jeni dhe ju tė pranishėm, nė rast se ai do t'ju kėrkojė ndihmė!


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum