Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Njė 9-vjeēar shpallet “mjeshtri mė i ri i shahut”

Njė 9-vjeēar shpallet “mjeshtri mė i ri i shahut”

Go down  Message [Page 1 of 1]

Samuel Sevian ėshtė trajnuar nga mjeshtri ndėrkombėtar, Andranik Matikozyan, i cili jeton nė Los Anxhelos.Njė 9-vjeēar nga Kalifornia ėshtė shpallur mjeshtri i shahut mė i vogėl nė historinė e SHBA-ve.

Samuel Sevianit, nga Santa Klara, iu dha titulli nga Federata Amerikane e Shahut pas njė ndeshjeje nė San Francisko.

Organi e vlerėsoi 9-vjecarin me 2, 201. Njė vlerėsim me 2,200 e kualifikon lojtarin si mjeshtėr kombėtar.
Samueli e then rekordin e mėparshėm, tė mbajtur nga Nikolas Nip, nga San Francisko, pėr 11 ditė.

Ky nuk ėshtė rekordi i parė pėr Samuelin, i cili feston pėrvjetorin e dhjetė me 26 dhjetor. Nė moshėn 8-vjeēare ishte mė i riu qė merrte pjesė nė lojėrat e shahut nė nivel ekspertėsh.

Samueli shpenzon ēdo ditė tė paktėn dy orė duke studiuar shah, duke luajtur kundėr tė atit, Armen Sevian, dhe duke u praktikuar nė internet me trajnerin e tij Andranik Matikozyan.

Matikozyan theksoi: “E kam takuar Samuelin tre vite mė parė. Kur e pashė tek luante u mahnita. Mendova se ky fėmijė ėshtė vėrtet i talentuar”.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum