Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Google bleu ndėrtesė nė Manhattan

Google bleu ndėrtesė nė Manhattan

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Google bleu ndėrtesė nė Manhattan on Fri Dec 24, 2010 9:31 pm

Google sapo ka blerė ndėrtesėn Port Authority nė qytetin e New Yorkut nė 111 Eight Avenue pėr njė ēmim ende tė panjohur...


[You must be registered and logged in to see this image.]

...Blerja ishte raportuar sė pari nga Wall Street Journal nė fillim tė dhjetorit dhe ishte pėrfolur qė Google kishte paguar 1.9 miliardė dollarė pėr kėtė pronė.Kjo ndėrtesė ka sipėrfaqen prej 883,920 metra katrorė dhe tashmė ka zyret e Google dhe qendrėn e tė dhėnave kryesore. Nėse ēmimi i pėrfolur ėshtė i saktė, atėherė kjo ėshtė marrėveshja mė e madhe qė ėshtė bėrė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės nė vitin 2010 pėr njė ndėrtesė tė vetme.1.9 miliardė dollarė nuk janė piknik edhe pse bėhet fjalė pėr njė ndėrmarrje tė madhe si Google qė e quan atė shumė si “investim nė New York”. Sipas disa vlerėsimeve, edhe pse ka pasur njė ēmim tė madh, marrėveshja mund tė kthehet nė njė gjė tė shkėlqyer pėr Google, si financiarisht ashtu dhe nė aspektin strategjik.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum