Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Kompjuterėt me ēip tė ri, 20 herė mė tė shpejtė

Kompjuterėt me ēip tė ri, 20 herė mė tė shpejtė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Kompjuterėt, tė cilėt janė deri 20 herė mė tė shpejtė se ata aktualė, mund tė bėhen realitet.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nė fakt, shkencėtarėt kanė krijuar njė ēip ultra tė shpejtė 1000 core, ndėrsa ata tė tanishmit kanė maksimal 16. Kompjuteri “i shpejtė” ka edhe anėn ekologjike, pasi pėrdor shumė pak energji pėr punėn e tij.

Pėr krijimin e tij kanė punuar ekipet nga Universiteti i Glasgowt dhe Massachusetts, shkruan “Daily Mail”. Gjatė testimit, ēipi kishte prodhuar rreth 5 gigabyte tė dhėna nė sekondė, qė e bėn 20 herė mė tė shpejtė se kompjuterėt modernė, qė i pėrdorim sot.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum